Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A tejtől nem, de a tejföltől(f...

A tejtől nem, de a tejföltől(főleg rakott káposzta) és a rosszabb minőségű sajtoktól megfájdul a hasam és egyszeri laza székletem lesz ami igen bűzös és sárga. Gasztrós orvos nem mondott semmit. Hova tovább? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
A gasztrós orvos megkérdezte, hogy egy pohár tej elfogyasztása után van-e valami tünetem. Mondtam, hogy nincs, csak a fentebb említett tejtermékek okoznak problémát, így nem különösebben foglalkozott velem.

2022. ápr. 2. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem a tejföllel kezdődtek a laktózintolerancia panaszaim. 2 hónap alatt vizsgálat igazolta az intoleranciàt. Akkor már mindenre érzékeny lettem.
2022. ápr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem ez már nagyon régóta tart. Rászoktam a laktózmentes tejfölre és a sajtra, azóta hasmenés nincs, max egy kis bélhang.
2022. ápr. 2. 12:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha zsíros sajt után és káposzta után volt ez akkor epe problema is lehet, akkor is szokott világos lenni a széklet, szerintem tipikus.

Az epéseknél maga a káposzta, kelbimbó, de igazából minden puffadást okozó zöldség, hüvelyesek pl lencse, tojás, nyers hagyma, zsíros sajtok, fokhagyma is okozhatnak fájdalmat vagy zsíros székletet. Egyénfüggő hogy éppen melyik étel, ki kell tapasztalni, és abból keveset vagy ritkán enni.

2022. ápr. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!