Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Gyógyszerallergiát hogy lehet...

Gyógyszerallergiát hogy lehet kivizsgáltatni? (Kiegészítés lent.)

Figyelt kérdés

Antibiotikumtól lettek kiütéseim kb. egy éve. Mivel éppen volt egy fertőzésem is, amivel bőrgyógyászhoz mentme (még előtte), és aztán ez is elmúlt, nem raktam össze rögtön a képet, hogy a gyógyszertől volt. És ezért sajnos nem írtam fel a nevét az antibiotikumnak. Azóta észrevettem ezeket a kiütéseket Algopyrintől, Kliontól is. Jeleztem a házi orvosnak a problémát, de ő, mikor legközelebb beteg voltam, annyit csinált, hogy másik antibiotikumot írt fel, amit korábban még biztos nem szedtem. (Elsőre az jónak tűnt, de egy kevés kiütés végül attól is lett.) Volt, hogy egy vizsgálaton leszidtak, amikor allergiához beírtam, hogy antibiotikum, mert nekik a hatóanyagot kell tudni. Elmentem gyógyszerallergia tesztre, de ott azt mondták, hogy nekem kell megmondanom, milyen gyógyszerre teszteljenek, és nekem kell vinni gyógyszert. És mivel mindegyik plusz összeg magánban, ezért javasolták, olyan gyógyszert vigyek, amit állandóan szedek, arra van értelme elvégezni a vizsgálatot. Mivel felmerült, hogy nem is az antibiotikummal van baj, hanem egy másikkal, amit folyamatosan szedtem. Annak negatív lett az eredménye. Aztán egy orvos felhívta rá a figyelmem, hogy simán lehet, hogy nem a hatóanyagra vagyok allergiás, hanem a gyógyszerek borítására. És az nem fog kiderülni a teszt alapján, mert ha pozitív az eredmény, lehet a hatóanyagra is meg a külsejére is, nem fogom megtudni. Kéne persze egy teszt a hatóanyagra, egy teszt az egészre (ami tartalmazzaa borítást is), de ez sok pénz. Én csak magánban láttam eddig ilyet. A házi orvos kábé hozzá sem szólt az egészhez, még tőlem kérdezte, hogy csináltattam, mert majd más pácienseinek is ezt javasolja.


Szóval hogy lehet pontosan rájönni erre?



2022. máj. 18. 15:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt figyeld meg, hogy melyik gyógyszer bevétele (fogyasztása) után jelentkezik. Ezt vidd vizsgálatra (vagy egy másikat is, ami gyanús).
2022. máj. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, ez oké, de honnan tudom, hogy csak a hatóanyagra vagy a borítására vagyok-e allergiás?
2022. jún. 3. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!