Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ezzel kihez kellene fordulnom?

Ezzel kihez kellene fordulnom?

Figyelt kérdés
Próbálom röviden összefoglalni azt, ami zavar. Körülbelül 8 éve volt egy viszonylag erős allergiás reakcióm egy antibiotikumra (Zinnat). Nehezen kaptam levegőt, rák vörös lettem, szédültem, feszült a bőröm, viszont kb 2-3 óra után elmúlt. Akkor nem fordultam orvoshoz jeleztem a házi orvosnak, aki adott antihisztamint és többször nem írta fel ezt a gyógyszert. Eltelt pár év (de erre figyeltem), viszont egy másik gyógyszerrel is hasonlóan jártam (Augmentin). Nyilván ezt is kerülöm. Igazából egy kicsit tartok attól, hogy egyszer ez a reakció eldurvul ennél jobban, főleg így, hogy már két gyógyszernél is kijött. A házi orvos nem mondott semmit erre, vagy hogy érdemes lenne e ezzel kezdeni valamit. Nem tudom, mire vagy melyik hatóanyagra vagyok allergiás, és arról érdeklődnék, hogy kihez kellene fordulnom, hogy ez kiderüljön? Vagy foglalkoznom kellene ezzel egyáltalán? Vagy, hogy derítik ezt ki, hogy mi okozza? Vagy két gyógyszer után ez még nem olyan komoly, hogy bárki is foglalkozzon vele, vagy komolyan vegyen?

2022. jún. 18. 19:08
 1/1 anonim ***** válasza:
2022. jún. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!