Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek lehetnek a depresszió...

Ezek lehetnek a depresszió tünetei? Már szakemberhez kéne fordulnom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy 18 éves lány vagyok, aki 1 éve esett túl a legelső szakításán. Az ezt követő hónapokban nagyon rosszul voltam mind testileg, mind lelkileg, mindennapos volt hogy zokogás közben hánytam, nem ettem és normálisan aludni sem tudtam. Pár hete egy újabb csalódás ért ugyanattól az embertől, mivel naiv voltam. Már több mint egy éve nem tudok kilábalni ebből a helyzetből. Állandó szomorúságot és gombócot érzek a torkomban, ma is voltak gyomor panaszaim. Rettentő gyengének érzem magam lelkileg, és félek, hogy ez így is fog maradni. Valaki volt már ilyen helyzetben?

2022. jún. 2. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Ez nem depresszió, ez szerelmi bánat szorongással egybefűzve. Menj társaságba, élj aktív életet, csak azzal tudod kirángatni magadat. Keresd az örömöket és a kedves embereket. Vannak. Sportolj, zenélj, sétáltass kutyát, kirándulj, rajzolj. Ha van pénzetek pszichológusra, az mindig jól jön.
2022. jún. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Vannak barátaid? Szüleiddel milyen a kapcsolatod? Én 16-18 éves koromban egy olyan fiúval voltam együtt, aki birtokolt engem, fenyegetett, ütött. Hiába volt nagyon jó kapcsolatom a szüleimmel nem mertem szólni stb. Nekem a nagynehéz szakítás után az segített, hogy a családommal és barátaimmal újraépítettem az életemet. Mentünk ide-oda, elkezdtem kibszott óvatosan ismerkedni. Olyan dolgokkal foglalkoztam amit szerettem csinálni.. szerintem elsőkörben te is próbáld meg ezt, aztán ha mégse segít felkereshetsz egy pszichológust. Ártani nem fog:)
2022. jún. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerencsére vannak nagyon közeli barátaim, nincs okom panaszkodni. Sokszor találkoztam velük, el is mentünk bulizni, olyankor ki tudok picit kapcsolni, viszont amint hazaérek, kezdődik elölről. És ez már egy éve..
2022. jún. 2. 20:53
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
És otthon milyenek a viszonyok?
2022. jún. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindkettő szülőmmel jó kapcsolatban vagyok.
2022. jún. 3. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!