Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Súlyos melegkiütés tüneteit...

Súlyos melegkiütés tüneteit hogy enyhítsem? Nagyon fáj , és, viszket. Valami házi praktika van?

Figyelt kérdés

Ma strand és kirándulás után hólyagos, vörös, viszkető kiütések lettek a naptól, csak az arcom alsó részén, a nyakamon, és a két karomon. Iszonyatosan viszket és fáj. Fenistil volt itthon és allergiára cetrizin gyógyszer, de nem segített, a fenistil még csípte is. Borogatástól is rosszabb lett, alig bírok hozzáérni a bőrömhöz. Az izzadás csípi, megőrülök, már 4x lezuhanyoztam a nap folyamán.

A nezen olvasgattam, de túl sok minden nincs. Hogy tudnám enyhíteni? Sosem gondoltam, hogy ez ilyen rossz.

Valami házipraktikája van valakinek ?

Már arra gondoltam, hogy levendulaolajjal kenem be. Segítsetek!

Köszönöm.



2022. júl. 23. 23:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
4.:Még nem volt lehetőségem szerencsémre ki is próbálni,mert nem égtem le,de nekem a tejfölt kozmetikus javasolta.
2022. júl. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Ez nem leégés, hanem napkiütés, napallergia. A bőröm nem pecsenye, hanem a naptól kiütéses, dudoros, égő, viszkető hólyagocskákkal.
2022. júl. 24. 00:03
 13/17 anonim ***** válasza:

Szegény. :( Tudom, milyen rossz. Nekem bőrgyógyász adott rá valamit, de már rég volt, nem emlékszem rá, hogy mi volt az.

Költözz egy hűvösebb, felhősebb országba a jövőben.

2022. júl. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Ypszilon1980 ***** válasza:
A levendula olajtól bajod nem lesz még hígítatlanul sem, de hogy használ-e azt nem tudom. Inkább én is valami hideggel próbálnám meg enyhíteni a tüneteket, esetleg a Fenistil, ha nem sebes. Viszont ha elmész orvoshoz, tud rá kenőcsöt vagy sprayt felírni, amiben van antibiotikum is, gyulladáscsökkentő is, de állítólag a betadine kenőcs is jó rá..
2022. júl. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
11%
Vagy Magyarországon belük Kőszeg, Szombathely az, ami nem annyira napos meg meleg.
2022. júl. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
*belül
2022. júl. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Ypszilon

Köszönöm, ahogy írtam a Fenistil csípte, nem volt jó, a jegelés átmenetileg enyhítette. Ma ahogy érte nap, kicsit megint rosszabb lett. Orvos leghamarabb csak hétfőn, de nálunk nem olyan egyszerű, mindenhova beutaló és időpont kell. Szerintem azért ez nem olyan, amivel sürgősségin fogadnak másrészről nem is vagyok híve az azonnali orvoslátogatásoknak.


Aki valamiért itt a költözést emlegeti, ne tegye , köszönöm, nem áll szándékomban, nem os tudom, ez miért lehet opcionális válasz egy más jellegű kérdésnél.

2022. júl. 24. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!