Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Bármilyen tejterméket ha...

Bármilyen tejterméket ha fogyasztok, vér jön a széklettel, ha tartom szigorúan a diétát, nincs ilyen gond, mitől lehet vér?

Figyelt kérdés
Igazolt tejallergiás vagyok, de az utóbbi időben sajnos vendégségben diéta hiba után a széklettel csurom vér is távozott. Mitől lehet a vér? Voltam ügyeleten, háziorvosnal, azt mondták az aranyér okozhatja, de miért csak ha tejterméket fogyasztok?
2022. júl. 24. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod hogy allergiás vagy, miért fogyasztasz tejterméket.

A bélbolyhok gyulladása, vérzése okozhat ilyenkor vérzést

2022. júl. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ott írják a véres székletet is mint tünetet. Ergo a tejtermék okozza ezek alapján. De ha van aranyered az is. Az aranyér sem mindig okoz vérzést, csak ha szorulásod van. De ugye elvileg tejallergiásként olyankor nem szorulásod van, hanem hasmenésed ha tejet iszol nem?

2022. júl. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Vendégségben már jó előre jelezd, hogy nem ihatsz tejet, mert tejallergiád van. Ha megkínálnak akkor is jelezd, és utasítsd vissza.


Aki allergiás azoknak kerülni kell az allergiát okozó termékeket.

2022. júl. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3as , ez bőven kevés, ételbe is lehet úgy hogy nem is látszik
2022. júl. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Ez nem igy mukodik, hogy ne igyon tejet, jezusom.


Gondolom tejfeherjere (is) allergias, az meg nagyon sok dologban van benne, a parizsitol kezdve a fuszerkeverekeken at, mindenben. Erre baromira kell figyelni, de ilyen sulyos allergia esetben az a legbiztosabb, ha a kerdezo visz magaval kajat.

2022. júl. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, tejfehérje allergia. Előzőleg a vendéglátó állította, hogy egy csepp tej sincs benne, de sajnos később mondta, hogy csak egy pici tejföl. Tegnap meg szülinapon annyira figyeltem a kajára, erre az ital elkerülte a figyelmem. Sose iszok, de mondták, hogy milyen finom a berenczen málna likőr, ittam 1 pohárral utána jutott eszembe, hogy ez is tejes. Mivel legalább 10 éve nem ittam alkoholt, így meg se fordult a fejemben
2022. júl. 24. 21:21
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon szigorú diétát tartok, csak sajnos mellé vegetáriánus is vagyok gyerekkorom óta, minimális állati eredetű élelmiszert fogyasztok, ráadásul a cukromra is figyelni kell. Kb alig ehetek valamit, emiatt nagyon egyoldaluan eszek
2022. júl. 24. 21:22
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez a likőr nekem nem tűnik tejesnek. Ami tejes az krémlikőr és színe is más, fehéres minimum.
2022. júl. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnos van benne tej, megnéztük. Mert éreztem, hogy fáj a hasam
2022. júl. 24. 22:49
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa, pedig megkerestem neten és megnéztem az összetevőket én is, de én nem láttam benne tejet. Biztos jót írtál le?
2022. júl. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!