Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek 1 évesen tejérzékeny...

Akinek 1 évesen tejérzékeny lett a babája mikor próbálkozott újra tejtermékekkel? Később már nem volt gond?

Figyelt kérdés
2012. júl. 4. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:

9 hónaposan pattogott ki a joghurttól. A danonino, milli kocka krémtúrótól, tejszelettől, pöttyös ruditól semmi baja nem volt!

Ezeket kapta, ette.

Állítólag az elő joghurt kultúrát nem bírta, ami a joghurtokban van. Aktívia, danone...

1 évesen kapott megint, barátnőnél danone könnyű joghurtot, akkor már semmi gond nem volt, nem pattogott ki tőle. Tejet is akkor elkezdtem adni reggel este a tápszer helyett.

2012. júl. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én azért vigyáznék a tej termékekkel, ha volt belőle gond. Mert lehet most úgy néz ki a helyzet hogy nincs baja, de később elő jöhet újra, sokkal erősebben. Szerintem mindenképpen keres fel gasztroenterológust.

Az én fiamnak a tehéntejtől semmi baja nem lett, de a HA-s tápszertől kipattogott. Gasztrós doki azt mondta hogy akkor szigorú tejmentes diéta. Mert így van rá esély hogy kinője.

2012. júl. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat. Igen, attól félek én is, hogy később okoz gondot majd nem azonnal, ha újra adni kezdem neki. 1 évesen kaphatott először natúr joghurtot, mert volt a családban tejérzékeny, de két nappal később ki is pattogott tőle.
2012. júl. 4. 13:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem adnék a helyedben semmit. Nekünk a gasztro doki azt mondta hogy még marha húst se adjak neki :( de inkább most vonom meg tőle, mint hogy később örök életére tejérzékeny legyen. Egyébként meg ha a gasztro ad ajánlást a tápszer 250 forint, szóval nem kell attól félni hogy nem fog elég kálciumot enni a gyerek, vagy a gatyádat ráköltöd tápszerre.
2012. júl. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az enyém 2,5 éves múlt 2 hónapja és még nem próbálkozunk újra a tejtermékekkel. Szeptemberben megyünk újra vérvételre, annak függvényében merülhet fel esetlegesen egy próba.

Egyébként úgy van, ahogy Boglárka írta, a speciális tápszer pótolja amit kell, a fiam is azt issza.

2012. júl. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az én kisfiam is speckós tápszert kap, Milumil SOM-ot. A tejérzékenysége egyelőre még nem igazolt, mert gasztroenterológián még nem jártunk, a gyerekorvos írta fel neki a tápszert. Azért persze lehet nem ártana ellátogatnunk a gasztróra.
2012. júl. 4. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!