Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Megmagyarázhatatlan orrdugulás...

Megmagyarázhatatlan orrdugulásom van! mitől lehet? (SOS)

Figyelt kérdés

kb tavaly nyáron kezdődött az egész, amikor mindig bedugult az orrom amikor este fekvőpozícióba helyeztem magam. Elmentünk gyógyszertárba, ahol adtak egy random román orrsprayt. Emlékeim szerint nem igazán hatott. amikor hazamentünk, vettünk egy normális orrsprayt, Nasivint, ami segített, de sajnos nem múlt el. Minden nap este kellett használnom az orrsprayt kb 6 hónapig. Ez alatt Nasivint, És rhinosprayt használtam. (itt már a román orrspray is elkezdett működni) a 6 hónap után elmentunk Fül-Orr-Gégészetre, ahol azt mondták, hogy orrspray függőség, és felírtak egy bizonyos 'Nasotasone' orrsprayt, amiről azt mondták, hogy hosszútávi használattal segít.kettőt kaptam és azt mondták hogy használjam amíg ki nem fogynak. Az első két éjszakán nem kaptam levegőt, de szép lassan elkezdett hatni, néha majdnem el is felejtettem használni mert a probléma elmúlt. De aztán elutaztam pestre 3-4 napra, ahova nem vittem magammal, és egy kicsit romlott a helyzet. mikor hazajöttem, "ajándékba" kaptam egy random BIO orrsprayt, amit persze vigyorogva el kellett fogadnom, és kipróbálni. 2 napig használtam amíg el nem kezdett fájni az orrom tőle. visszaálltam az előző sprayre, de már menthetetlen volt. Aztán leálltam mindegyikkel, mert nem volt különbség ha fújtam , ha nem.Így ment ez 3 hónapig kb, amikor valamilyen betegség után (láz, hányás, remegés, gyengeség,) durvább lett a helyzet. Azóta muszály volt visszaszoknom a Rhinosprayre, mert álmomból riadtam fel mert nem kapok levegőt, 9. napja megy így, és kb 5-6 óra után mindig fújnom kell, szóval a Csak Éjszakai problémából állandó lett.


sajnálom hogy hosszú lett, de mielőtt újra megszégyenítem magam az orvos elött, szeretném tudni a lehetséges okokat, és hogy vannak e mások is, akik ezzel küzdenek. Köszönöm, aki elolvasta!



2022. aug. 10. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez továbbra is orrspray függőség szerintem. Az orrodba magadtól ezentúl max. tengervizes orrsprayt fújj, esetleg hialuronsavas vagy dexpanthenolos verzióban, ilyet a népszerű drogériákban is kapsz.
2022. aug. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tilos ennyit használni. Háziorbos tud felírni mometason orrpsrayt ami nem okoz függőséget.
2022. aug. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez sima függőség. Azért alakul ki mert az oximetanzolin-hidroklorid érszűkítő hatású és a szervezeted úgy kompenzálja hogy növeli a nyomást azért hogy a szükséges oxigent szallitani tudja. Néhány hét a leszokás, de nem egyszerű.
2022. aug. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az orrsraytől. Szépen le kell szokni. Napi 1szer használod aztán semmikor. Igen, szar lesz de muszáj
2022. aug. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ha néhány hét alatt leszokok elvileg, akkor a 3 hónapos időszak alatt erre miért nem került sor? Elmenjek vele az orvoshoz vagy csak leégetném magam?
2022. aug. 10. 20:02
 6/8 anonim ***** válasza:

Úgy látom, attól múlt el, amit az orvos felírt. Csak Pesten előjött valamitől.

Én a helyedben visszamennék a dokihoz, felíratnám megint, és használnám.

Aztán ha máshol vagy, és előjön a probléma, sima tengervizest használnék, hogy ne alakuljon ki újra a függőség.

2022. aug. 11. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Menj el a dokihoz és használd, amit mond és ahogy mondja. Ha eltelt, "megggyógyultál", utána viszont nem szabad többé olyan orrpsrayt használnod, ami sorvasztja az orrnyálkahártyát. Amiket az 1-es hozzászólásomban írtam, azok veszélytelenek, ezen kívül vannak olyan készítmények, amik hosszabb távon használhatóak, főleg allergiás náthára (pl. allergodil)
2022. aug. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Maradt még bőven abbol amit az orvos felírt. Elkezdtem használni, és először a háziorvoshoz megyek aztán ha komoly akkor tovább küld a klinikára.
2022. aug. 11. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!