Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért iszonyodok ennyire a...

Miért iszonyodok ennyire a varangyoktól?

Figyelt kérdés
Felnőtt, harmincas tanár vagyok, férfi. Gyerekkoromban nem féltem tőlük, fogdostam őket, aztán a nagymamám rendkívül iszonyodott tőlük, ezt gyerekként viccesen fogtam fel, de ahogy egyre inkább felnőttebb lettem, kezdtem én is iszonyodni tőlük furcsa módon. Ma már ott tartok, hogyha előttem ugrál, akkor nagyon rossz érzés fog el, aminek az okát nem tudnám megmagyarázni.

#béka #fóbia #iszony #Megmagyarázhatatlan viszolygás
2022. máj. 29. 22:09
 1/10 anonim ***** válasza:

A varangyoknak a hiedelem világban különös képességeket tulajdonítanak. Sok boszorkánynak volt saját varangya, amit feladattal bízhatott meg.

De ez az ezotéria témaköre lenne. A te esetedben szerintem simán csak egy kialakuló undorról van szó, ami tudataltatt erősödhetett fel a nagyi undorából kiindulva.

2022. máj. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Milyen tanár?
2022. máj. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Angol, német szakos.
2022. máj. 29. 22:27
 4/10 anonim ***** válasza:
Hogy tanuljak angolul? gimis vagyok és kettes, de ezt sem suliban szereztem meg (tudást) hanem netről/játékokból
2022. máj. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4-esnek. Fontos a nyelvtan, és a szókincs fejlesztése egyaránt. A nyelvtant tanuld valami jó nyelvtan könyvből, pl. English Grammar in Use. Különböző szintjei vannak. A szókincs tanulásához jó lenne, ha minél több angol nyelvű könyvet olvasnál. A hallás utáni szövegértés is fontos. Ezt lehet tanulni úgyis, ha minél több angol nyelvű adást hallgatsz. Fontos a személyes érdeklődés, az a motivációban sokat számít. Sok kitartás kell majd hozzá. Sok sikert.
2022. máj. 29. 22:45
 6/10 anonim ***** válasza:
És angol beszéléshez valami tipp?
2022. máj. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szókincset kell hozzá nagyon sokat fejleszteni, sok sok angol szöveget hallgatni, először angolul magyar felirattal, aztán angolul, angol felirattal, utána angolul felirat nélkül. Jó lenne hozzá egy nyelvtanár, akivel tudsz angolul beszélgetni, és ha helytelenül mondasz valamit, akkor kijavít, elmondja, hogy hogyan kell. A legjobb lenne egy szakképzett nyelvtanár, de ha van egy jó ismerősőd, aki magas szinten beszéli a nyelvet, az is sokat tud segíteni. A beszéd fejlesztéséhez mindenképpen kell valaki, az egyedül nem megy. Mert ha helytelenül fogalmazol, vagy helytelen kiejtéssel, akkor kell valaki, aki segít.
2022. máj. 29. 22:57
 8/10 A kérdező kommentje:
De vajon én hogyan tudnék megszabadulni a varangyoktól való iszonyodástól? Nem félelem ez, hiszen ez nem egy krokodil, tudom, hogy nem tud bántani, nem is képzelek be magamnak hülyeségeket róla, de mégis frászt kapok a látványuktól. Ráadásul egy vidéki kis városban élek, ahol azért vannak. Budapest belvárosában viszonylag kevés van azért belőlük, ott ez nem lenne probléma, de vidéken más a helyzet.
2022. máj. 29. 23:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Nos akkor témaváltás varangyról? Mondjuk érdekesebb megjegyzem.... 😁🙂
2022. máj. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
92%
Próbálj minél többet megtudni róluk. Egyik nap a wikit olvasod róluk, másik nap nézel egy képet róluk, harmadik nap pedig élőben nézel rá egyikre, stb. Nekem segített a pókfóbiánál, hogy etettem egy pókot, úgy éreztem, hogy jót teszek és elmúlt.
2022. máj. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!