Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergia, asztma?

Allergia, asztma?

Figyelt kérdés

Először is megjegyezném, hogy voltam a háziorvosnál és kedden megyek a pulmonológiára, csak gondoltam megkérdem, hátha valaki járt hasonló cipőben.


Tehát június végén jelentkeztem először a háziorvosnál orrdugulás, köhögés tüneteivel, akkor volt egy kis hőemelkedésem is. Kaptam Sumetrolim-ot illetve szteroidos orrsprayt. Egy pár nap alatt helyre is jöttem.

Kb. egy hónapja újra jelentkeznem kellett hasonló tünetekkel az orvosnál, csak már a köhögés mellé terheléskor jelentkező fulladás is fennállt. Kaptam azi sandoz nevű antibiotikumot, illetve Lendin allergia gyógyszert, és szteroidos orrsprayt, amiktől szintén egy pár nap alatt teljesen tünetmentes lettem. Ez így is maradt pár hétig, viszont e hét hétfőn borzasztóan elkezdtem tüsszögni és sokat kellet fújkálni az orrom. A tüsszögést (érdekes módon) kedden felváltotta az enyhén hurutos köhögés. Szerdán hajnalban pedig arra ébredtem, hogy borzasztóan fulladok, azt hittem, hogy megfúlok. A feleségem mentőkért telefonált, de nem jöttek ki...az ügyelet szintúgy... Annyit mondtak az orvosok, hogy keressem fel a háziorvost, mert nem tűnik súlyosnak a légzésem (ezt telefonon keresztül állapította meg)


Ezután felkerestem a háziorvost újra, elmondtam a történteket, kaptam gyógyszereket, meghallgatta a tüdőmet, annyit mondott, hogy sípolást, zörejt nem hall, viszont halk a légzési hang. Na ettől vagyok egy kicsit beparázva.


Jelenleg stabilnak mondható az állapotom, nem fulladok, bár kicsit nehezen kapok levegőt, meg köhögöm fel a slejmet. A nehézlégzésem olyan, mintha a hasamtól nem tudnék levegőt venni, ilyen furcsa teltségérzetnek írnám le, ami szint úgy gyakran előfordul a köhögéses panaszok mellet.


Egyébként vegyiparban dolgozok, és régebben tapasztaltam már enyhe nehézlégzést, általában a hét első munkanapján jelentkezett, aztán másnapra mindig elmúlt, nem is vettem komolyan.


Ami aggaszt ez az úgynevezett halk légzési hang. Illetve furcsának találom, de lehet, hogy a puffadás és a köhögés összefügg?


Egy kicsit hosszúra sikeredett, de köszi, hogy elolvastad!

...és köszönöm előre is a véleményeket!


33/F



2022. aug. 12. 14:30
 1/2 anonim válasza:
Szia! Én középsúlyos allergiás vagyok, nagyon tüsszögök, a szemem a 3-szorosára dagad, bevérzik, könnyezik. A fülem is dugul. A bőrömön csúnya piros foltok jelennek meg az adott pollenek hatására. Az orrom eldugul, köhögök, néha fulladok. Nem kell rohannom, de ha kicsit gyorsabban megyek fel a csigalépcsőn az emeletre, olyan érzés, mintha több kilométert sprinteltem volna, nagyon zihálok. Rendesen érzem, ahogy ver a szívem. De a pulzusom nem magas. Ha az iskolában futni kell, (szeretek, és jó is vagyok a futásban) utána több percig nem kapok levegőt, fulladok. Ősszel voltam allergológusnál, azt mondta, hogy szednem kell februártól októberig antihisztamint és szteroidos orrsprayt, meg stb... Mondta, hogy a lényeg, hogy meg kell akadályozni, hogy asztmáig fajuljon. De ezek a tünetek szerinted lehetnek kezdődő tünetek? A kezdőnél van így, hogy nem mindig jön ki, csak ritkábban fulladok. Elmentem tavasszal orvoshoz, olyanokat mondott, hogy semmi bajom nincs, csak beleképzelem, nincs sípolás, sem zörej a tüdőmben... De basszus, ha akkor pont nem jön ki, persze hogy nincs!😡 Én ebben a cipőben járok.
2022. aug. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Azóta hogy vagy? Én allergiás asztmás vagyok. Az orvosok csak pipát adnak és kész, de észrevettem hogy télen mikor nincs pollen olyan rosszul voltam, mint még soha. És hosszú idő volt mire angol cikkben találtam hogy a gyomorsav reflux tud okozni fulladást. Feláramlik a légutakba a sav és irritálja, köhögést okoz stb. És nekem is gyomorfeszülésem volt, a hasam kipukkadt és szegycsontom is fájt. Orrpanaszokat gyulladást is okoz képzeld. Szóval savdiétázz! Nagyon nehéz megállni. Na meg én szedtem rennit, meg gaviscon szirupot erre simán lehet venni gyógyszertárban, de orvos irhat quamatel-t. Aztán sokkal jobban lettem. De lehet te a vegyszerekre is allergiás vagy, irritálja, engem is szokott a hipó meg illatszerek. Szóval nekem lecsökkentette brutálisan ha nincs savam, de még tuti allergiás vagyok porra, pollen re.
márc. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!