Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lassan 18 éve kínoznak a...

Lassan 18 éve kínoznak a pattanások, felnőttként sem akarnak elmúlni. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Régen még ment a szokásos kinyomom és elmúlik, de elérkeztem oda, hogy az arcom szélén már sima pattanások vannak, amik akár hónapokig ott vannak csak mint egy vörös pukli.


Az orr tövében nagyon zavaró, mert ott pedig még be is vörösödik és fáj is. Ráadásul az egyik sarok kifejezetten érzékeny, akár több pattanással is.

Minden este kezelem, de ez csak egy korlátozásban jó, mikor próbáltam pár napig nem kezelni, azonnal sokkal rosszabb lett.

Érdekes módon mikor 1 hétig nyaraltam leégve, akkor a sok napsütés valahogy kellően elpusztította őket, de jött az ősz és visszaállt minden, tehát az is csak átmeneti. Ebből következően volt hogy szedtem D-vitamint pluszban, de változás nem történt. Ajánlottak lactobacillus étrend-kiegészítőt, akkor sem éreztem semmi változást.

A legrosszabb az, hogy mikor otthon voltam vidéken, valahogy a testem jelzett, hogy neki így jó, és akkor nem volt. Elkerültem egyik városba koliba, majd a másikba, és akkor kezdődött. Mintha a testem egy folyamatos stresszben lenne, hogy nem otthon vagyok, és ennek így ad hangot. Másra tényleg nem tudok gondolni.

Volt, aki ajánlotta az életmódváltozást, pl. ő elment szaunázni, talán sportolt is, és attól jobb lett. Nem tudom, ezt is hosszú távon kéne... de ha azt abbahagyom, akkor is azonnal visszajönnek a pattanások, tehát pl. az illető 5-10 éve folyamatosan szaunázik?


32 éves


2022. aug. 23. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Borgyogyaszhoz menj, de egy vervizsgalat is megmutathatja, ha hormonalis oka van.

Fontos, hogy etrendet valtoztass, es ne egyel fuszeres eteleket, valamint csokoladet.

2022. aug. 28. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bocs, veletlenul elkuldtem

A sport és a szauna jó, én pl. 42 éve szaunazok, hetente 4x20 percet, után fel óra uszas. Vagy futas 30 perc a futopadon, és utana a szauna.

2022. aug. 28. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg egy, ha nobol vagy, a gyerekszules is csodakra kepes. 😇
2022. aug. 28. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Naive válasza:

Egy barátomnak azt mondta egy orvos, hogy próbálja ki, hogy nem fogyaszt tejet, tejtermékeket. Neki az jött be. Gimiben extrém pattanásos volt, aztán most ha nem, vagy alig fogyaszt tejterméket, szinte semmi.


De tüneti kezelésként van rá egy "csodaszer", ami azt hiszem, vényköteles: Roacuttan.

2022. aug. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ahogy elöttem lèvő ìrta, lehet laktózèrzèkenysèg. Anno párommal teszteltem le egy hètig mandula tejet ivott kávèjába cukor nèlkül, aztán el is múltak a pattanásai. Sör is előhozza nála - èlesztő miatt.


Kitudod kìsèrletezni, hogy milyen ètrenddel múlnak el.

2022. aug. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon ritkán iszom tejet. De köszönöm a tanácsokat, igen, mivel hasmenésem is gyakori, sokszor nem tudok szilárd lenni, muszáj elmennem allergiavizsgálatra, hogy mit mi okoz.
2022. aug. 29. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!