Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Aki lisztérzékeny felnőttként...

Aki lisztérzékeny felnőttként vagy gyerekként, annak a szülei mikor vezették be az étkezésébe a glutént, amikor még baba volt?

Figyelt kérdés
2015. jan. 1. 21:25
 1/6 A kérdező kommentje:
Ugyanígy a tejérzékenység is érdekelne.
2015. jan. 1. 21:26
 2/6 maimano válasza:

Nem érthető a kérdés. Azt szeretnéd tudni, hogy mi az oka a felnőttkori glutén és laktózérzékenységnek?

Vagy van egy prekoncepciód és ezt szeretnéd tesztelni? Mindkét esetben én inkább utánaolvasnék szakmaibb helyeken, és ha tudsz angolul, akkor inkább angol nyelven.


Ha tévedek, tedd fel újra a kérdést, pontosabban megfogalmazva.

2015. jan. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem értem, mi nem érthető.

A kérdés arra vonatkozik, hogy akik gluténérzékenyek lettek, azoknak a szülei milor vezették be baba korukban a glutént. 4 hónaposan vagy később vagy mikor?

2015. jan. 5. 08:49
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyéni tapasztalatok, esetek érdekelnének, mem statisztika.
2015. jan. 5. 08:50
 5/6 anonim válasza:
Teljesen érthető a kérdés szerintem, nem tudom, mi a nem világos rajta első kérdező... a mai ajánlás szerint 4 hónapos korban kell bevezetni a glutént, mert ezzel megelőzhető a gluténérzékenység kialakulása, a bevezetés után még legalább 3 de inkább 6 hónapig javasolt az anyatejes táplálás. Ugyanakkor nemrégiben jelent meg talán egy svéd tanulmány, ahol vizsgálták a gluténérzékenységben szenvedő 2-3 éves kisgyerekeket, és a számok azt mutatták, hogy a 4 hós korban glutént már kapó kisgyerekeknél és a nem kapóknál kb. fél % volt a eltérés az érzékenység tekintetében, szóval egy újabb elmélet, ami megdőlt... Nem tudom, mit értesz a "felnőtt" alatt, én közelebb vagyok már a 40hez, amikor mi kicsik voltunk, nem volt "divat" hogy mit hogy vezessenek be a szülők, tehát a mi korosztályunknál ezt nem tudják vizsgálni. Egy másik kérdéshez írtam már, hogy lelki hátteret is kell nézni az ilyesminél (leginkább minden fajta betegségnél), azzal előrébb jut az ember, gyerekeknél 6 éves korig az anya lelki helyzete is meghatározó.
2015. jan. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Előző vagyok, nem kérdező, hanem válaszoló akart lenni :)
2015. jan. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!