Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Antibiotikum(Aksolin) allergiá...

WinsThons kérdése:

Antibiotikum(Aksolin) allergiám lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Első sorban bocsi, hogy ilyen "fura" kérdést teszek fel.

Aksolin antibiotikumot kaptam arcüreggyulladásra, már 3.-jára szedem fél év alatt. Eddig semmi baj nem volt még a hasam se ment tőle. Ma délelőtt (11:00)-kor vettem be egyet és 40-45 percen belül elkezdett viszketni az egész lábam és kissé fura kiütések jöttek ki.. Ami már elmúlt, kiütéseket nem látok, de néha még viszket. Holnap megyek vissza az orvoshoz, hogy új gyógyszert kaphassak, de addig van szükség valami "kezelésre"? Attól félek, hogy bedagat a torkom és megfulladok.. Erre van esély még vagy ez az elején jött volna ki?

18F


2022. okt. 27. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha allergiás reakció miatt meg akartál volna fulladni, már megfulladtál volna. Az az első öt percben megtörténik.

Mindenesetre a gyógyszert ne szedd tovább.

2022. okt. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Uhh az durva! Nem gondoltam volna, hogy 5 perc alatt ilyenekre képes, ha allergiás rá valaki.

Köszönöm a választ.

2022. okt. 27. 14:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem konkrétan a gyógyszerről beszélek, hanem általánosságban az allergiás reakcióról. Mindegy hogy mi váltja ki.
2022. okt. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 rizsaa ***** válasza:
Uhhh ot perc ??? Na most felek ..
2022. okt. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Létezik olyan antibiotikum, ami nem tabletta (por/szirup) és penicillinre allergiás szedheti?

Nemrég beteg voltam, eléggé begyulladt a garatom, nem volt hangom napokig. Anyum beszélt az orvossal, hisz nem volt hangom és hiába mondta neki, hogy nem tudom lenyelni a tablettákat/kapszulákat, max nospa méretűt, mégis egy olyat írt fel, ami akkora volt mit a...

Antibiotikum, kiütések, normális?(bővebben lent)

Mar masodjara szedem ugyanazt az antibiotikumot . Tavaly szedtem eloszor es iden. Mindketszer joval (kb masdfel hettel) az abbahagyas utan a labfejemen viszketo kiutesek lesznek. Ha nem masodjara tortenne ez, azt hinnem mastol van, de igy meg vagyok gyozodve arrol,...

Mit kell tenni, ha allergiás vagyok a gyógyszerre?

Tavaly kaptam egy antibiotikumot (Aktil Duo), amitől csalánkiütéses lettem és összeszorult a torkom pár órára, plusz napokig hányingerem volt, viszkettem. Ennyivel meg is úsztam, fogorvos szerint penicillin érzékenység (életemben először szedtem antibiotikumot). Most...

Mitől lehetnek piros kiütések?

TEgnap este vettem észre, hogy szinte az egész testemet kis piros kiütések lepik el. Előtte 7 napig Aktil Duo antibiotikumot szedtem, szombaton fejeztem be. Lehet, hogy ettől van? Egyébként nem viszket, csak furcsa.




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!