Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Az ételintoleranciában szenved...

Az ételintoleranciában szenvedőknek attól is lehet valamilyen tünete, ha csak külsőleg érintkezik azzal, amire érzékeny?

Figyelt kérdés
Például pattanások egy tejfehérjét tartalmazó tusfürdőtől?

2022. nov. 3. 23:42
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Az intoleranciát emésztéssel kapcsolatban szokták említeni. Az érintéssel való reakció már elég súlyos, az inkább allergiánál fordul elő.
2022. nov. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Nekem attól is tünetem van ha csak ránézek.
2022. nov. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Allergiánál igen. Intoleranciánál nem.
2022. nov. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Intoleranciánál nem, az kizárólag az emésztéssel kapcsolatos dolgokra hat.


Allergia esetén viszont igen, és az sokkal súlyosabb is lehet.

Nekem pl búza-allergiám van. Ha megeszem rettenetes görcsöket és hasmenést okoz, és hogyha pl a samponomban is van pl búzacsíra olaj, vagy bármilyen búzaszármazék akkor kipattog a fejem, és elkezd sokkal jobban hullani a hajam, mint kéne.


De pl volt, hogy naptejtől tiszta vörös lett a karom és fájt is mint a fene :( Úgyhogy mindenből hipoallergént használok.

2022. nov. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!