Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Polyesztertől lehet vajon ez...

Polyesztertől lehet vajon ez a viszketés?

Figyelt kérdés
Augusztusban elkezdtük felújítani a lakást, 2 szobát teljesen felújítottunk, falat levertük stb, illetve kint is bontottunk tégla garázst meg egyéb tárolókat és valamikor ott Augusztusban elkezdtünk viszketni, majdnem az egész család. Azóta voltam 2 bördokinál is, kaptam gyógyszert meg krémet, amit használok tisztességesen de nem múlt el a dolog. Vérvételen voltam közben, illetve vért is adtam (és ott sms-t is kaptam, hogy kiszállították a kórházba) Műszálra kezdek gyanakodni, biztos régebben is volt olyan ruhám, de mostanság több lett mert kaptam karácsonykor ajándékba pulcsit stb nem is figyeltem és ilyen 90%-os polyeszter stb. Viszketés van és ilyen piros pöttyök, szerte a testen.. polyesztertől lehet... most elhagyom ezeket a ruhákat és így fogom tesztelni... nagyon rossz lassan fél éve viszketni...

2022. dec. 21. 15:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ennyi információból akár rühös is lehetsz
2022. dec. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mint írtam voltam 2 bőrgyógyászaton ahol megállapították, hogy allergiás reakció csak ugyebár hogy pontosan mire az a találgatás:D vagy a felújításnál keletkezett dolgok, de ugye az már hónapok óta nincs elmúlhatott volna, így a műszálra gondolok... Mert az van jelen az életemben így nem is tud elmúlni..
2022. dec. 21. 15:39
 3/16 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyász állapította meg a férjemnek is, hogy elvileg rühös, közben az új mosószerre volt allergiás. Szóval sajnos ne legyél ennyire biztos benne.
2022. dec. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hogy jöttetek rá? most mi is azt keressük, hogy mire lehetünk allergiások...
2022. dec. 21. 16:50
 5/16 anonim ***** válasza:

Végignéztük, mi változott pár hete, egyedül a mosószert váltottam "baby sensitive"-re, akkor volt újdonság, pont a férjem érzékeny bőre miatt... Szerencsére én tanultam állategészségügyet, amikor mondta lefagyva hogy rühös, égessük el az ágybetéteket és mindent forró vízben mossunk ki (ezt mondta az orvos, mondjuk állami bőrgyógyász volt, de akkor is...) tudtam mondani, hogy az biztosan nem a baja, ha nem hisz nekem, akkor pedig nézegessen a neten képeket.

Ahogy írod szinte a teljes család vakarózik augusztus óta, ezért rögtön kizárható pl. az üveggyapot, ami pár napig hat. Ugyanígy az allergia is kizárható, egy szinte komplett család egyszerre lenne allergiás egy rejtélyes dologra? Mekkora ennek az esélye? Még két embernél talán előfordulhat, de ennél többnél egyszerre? Nálatok hány embert érint? Szinte egyszerre kezdtetek el vakarózni?

Jóval valószínűbb egy parazita, rühöt akár buszozásról is haza lehet hozni.

2022. dec. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Elsőnek én és a párom viszkettünk, aztán most a mamám is. 3-an viszketünk, papám az nem viszket... viszont megnéztük a rüh kiütéseket és nem olyan, ezért zártuk ki, meg ugye a bőrgyógyász sem ezt mondta, persze tudom tévedhet mai világ ezt aláírom. Most a műszálra gyanakodunk mert az került be az életbe pár hónapja + olyan dologként ami idáig nem volt.
2022. dec. 21. 17:12
 7/16 anonim ***** válasza:
Mindhármótok hirtelen poliészteres ruhaneműt kezdett el hordani ?
2022. dec. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igazából nem, kaptunk ajándékba paplan huzatot, meg ilyesmiket és nagyjából egyszerre jött be ez a dolog. Bár biztos régebben is hordtunk nem tudom:D DE nem tudok rájönni, hogy mitől lehet..
2022. dec. 21. 19:45
 9/16 anonim ***** válasza:
Akkor azt a huzatot tegyétek el, takarózzatok mással első lépésként. Mamád is veletek lakik? Ágyi poloska csípést is nézzétek meg, azt a huzattal is "kaphattátok".
2022. dec. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igazából voltunk borgyogyaszaton és elvileg nem olyan a kiütés. Kaptunk antibiotikumot, 1000 mg-os tablettát ami kimondottan fertozesekre van illetve ilyen dolgokra, én ma vettem be az utolsót, meg van viszketés (nem tudom hogy ez el-e mulasztja. Közben váltottunk mosószert is mert azóta van talán viszketés meg kiütés mióta új mosószer volt, így visszaaltunk egy regire amivel semmi gond nem volt. Még viszketunk, anti hisztaminokat is szedtünk, mindenféle kenőcsöt, 2 fajtát is amit úgy kevertek ki. Illetve egyéb ajánlott kenőcsöt. Most azt tervezzük hogy elmegyünk vérvételre (bár én Október 15.en adtam vért, és küldtek is az smst hogy kiszállították a kórházba) és már szeptember eleje óta viszketunk. Ha lett volna valami akkor ott kimutatja a vér, de majd elmegyünk. Egyenlőre nincs meg pontosan hogy mi irritálja a bőrt, mitől van ez. (Sose volt még ilyenben részem) úgy hogy keressük csak a sok megoldás között ha el is múlik nem tudjuk majd pontosan hogy mitől... Ideg örlő dolog, és nem kívánom senkinek..
2022. dec. 30. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!