Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Rosacea mindenképp pattanás...

Rosacea mindenképp pattanás szerű kipirosodással jár? Nekem szimplán csak piros de a gugliba azt olvastam hogy göbök alakulnak ki a pirosság mellett.

Figyelt kérdés

2023. jan. 10. 13:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pulzusod, vérnyomásod milyen? Nagylaboron mikor jártál? Mióta piros? Ha kened valamivel, arra is lehetsz érzékeny. A borvirág vagy rosacea sima kipirosodással kezdődik, később, elhanyagolt egészség mellett karfiolszerű csúnyaságok is nőhetnek belőle.
2023. jan. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Vérnyomásom rendben van. Laboron novemberben voltam,/ voltak eltérések/ kb 8 hónapja piros, hajszáleres. Néha jobban látszik, de mintha akkor ha erőset/csípőset eszek. Eddig nem kentem semmivel most kaptam a lányomtól egy krémet, de nem kifejezetten rosaceára van. A bőrdoki 1 mp-re ránézett és egyből ezt mondta.
2023. jan. 13. 21:20
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát akkor a fűszeres és az alkoholos dolgokat kerülni kellene. Mit mondtak az eltérésekre?
2023. jan. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A HO semmit, Ő elküldött angiológiára érszűkület gyanú miatt, és az ang. doktornéni olyan lelkes volt hogy adott egy halom beutalót, többek között neurológiára is, és ott mondta a doki h vitaminhiányom van. megint labor, de csak B12 vitamint tudtak nézni, ami az alsó határ felét sem éri el.

Azért nem voltam benne biztos h ez rosacea, mert a bőrgyógyi csak egy pillantást vetett az arcomra. Ám köszi a választ ment a zöld.

2023. jan. 13. 21:47
 5/12 A kérdező kommentje:
* Sőt még azt is olvastam hogy ez valami betegség tünete. Lézerrel lehet csak eltüntetni, illetve írt fel egy krémet, ami már Magyarországon nem kapható hogy ha azt betudom szerezni az segíthet.
2023. jan. 13. 21:50
 6/12 anonim ***** válasza:
Magától is javulhat, ha az okát sikerül megtalálni és kezelni. Gasztroenterológiára nem küldtek?
2023. jan. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Oda nem, most hirtelen azt sem tudom h a Gasztroenter. az mit vizsgál.
2023. jan. 13. 22:19
 8/12 A kérdező kommentje:
közbe kiguliztam, 😊 oda nem, de kérdezték h vannak-e gyomorbántalmaim.
2023. jan. 13. 22:22
 9/12 anonim ***** válasza:
Emésztést vizsgál. Ha a májenzimjeidben volt eltérés, szoktál puffadni, savazni, érzékeny vagy bizonyos ételekre, mint amit feljebb írtál, a fűszereset!, vagy sűrűn megy a hasad, stb., akkor a gasztroenterológus a szakértője.
2023. jan. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válasz, ingen a májfunkcióim a májusi laborom az egekbe voltak,/ sajnos nem véletlenül/ a novemberiben már normál értékek lettek. Ami furcsa számomra h a süllyedésem is nagyon magas, amit ha minden igaz gyulladás okoz. Ráadásul csomókban hullik a hajam. Szóval itt nálam valami nagyon nincs rendben. 😒
2023. jan. 14. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!