Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Prick teszt ezeknél a tünetekn...

Prick teszt ezeknél a tüneteknél mennyire hatásos?

Figyelt kérdés

Allergiás vagyok a fogászaton használt érzéstelenitőkre! Mint az Articain(Amid) meg Novocain(Észter) amitől már 2x kaptal Anafilaxiát!

Az allergiám nem nyilvánul meg csalánkiütésben, se torok duzzanatban, se semmi más egyéb ismert tünetekben!

Csak egyetlen egy tünet van hogy injekció beadása után össze esek ,elájulok és nagyon alacsony a vérnyomásom!

Prick teszt hatásos ilyen tüneteknél? Piros lesz a bőr ha allergiás vagyok a gyógyszere?

22/F


2023. jan. 17. 19:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! A Prick teszt az allergia vizsgálatok standardja! Ez a fajta allergia tesztelés van a legközelebb az allergia megbetegedéshez, a tünetek kialakulásának rendszeréhez. A felvitt allergének a bőrön keresztül reakcióba lépnek a szervezettel. Az ellenanyagokhoz kötődve beinditják a bőrben a hisztamin felszabaditást. Eredménye olyan pukli, mint a szúnyogcsipés: viszket, duzzanat, bőrpir. Azt tekintjük pozitivnak, azaz mondjuk, hogy az adott allergénre az egyén allergiás, ahol jelentős börtünetek alakulnak ki. Minél allergiásabb valaki annál erősebbek a bőrtünetek.
2023. jan. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen ezt tudtam nagyjából,a leginkább az érdekelt hogy ilyen vérnyomás esés(anafilaxia) esetén is duzzadt bőrpir fogg e jelentkezni a karon! Mert mikor allergiát kaptam semmi szemmel látható bőrön tapasztalható allergia nem jelent meg, csak vérnyomás esés!

Esetleg prick teszt esetén nem e lenne megint vérnyomás esés és ájulás? Vagy ez kizárt?

2023. febr. 1. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!