Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Nagy barna folt a nyakon mi...

Nagy barna folt a nyakon mi lehet?

Figyelt kérdés

A semmiből jelent meg, sosem volt ilyen. Tegnap vette észre a párom, azt hittem, hogy elnyomta a vállam, hogy sokáig feküdtem hason és pont úgy volt rajta a vállamon a fejem, de még mindig ott van és ugyanolyan. Azóta észrevettem, hogy felette, egy vékony csík is van kb. végig a fülem mögött.


Nem feltűnő, halvány, barnás. Nagy kiterjedésű és szabálytalan, 10 cm hosszú biztosan van, de szerintem hosszabb is, és kb. 5 cm széles. A fülem mögötti kb. 5 cm hosszú és 1-2 cm széles.


A szakállam környékén jelent meg, talán pont az a határ, vagy még az alá is bemegy kicsit.


Nem éreztem semmilyen tünetet és most sincs, én észre sem vettem, csak amikor párom mondta (de szemmel látható ettől függetlenül).


Ehhez tudnám hasonlítani: [link]


Használok a szakállamra sampont és olajat. Ebből az olaj "új". Kb. 1 hete használok "újat", vagyis ugyanaz, csak most változott picit, máshogy néz ki az üvege kicsit és az illata is más.

Új parfümöt is használtam, pont tegnapelőtt és tegnap fújtam magamra először.


Napon nem voltam, utálom a telet és a hideget, nem is nagyon járok ki, talán ablakon keresztül érhette.


Csak egy oldalon van, a másikon nem találtam, és más testrészemen sem (eddig).


Az utóbbi 2 évben kb. 3-4 vérvételem volt (utoljára kb. 1 éve) és több kivizsgálásom (hipochondria miatt), nem találtak akkor semmit.


28/F



2023. febr. 10. 08:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha hordasz sálat vagy garbót, megfoghatta talán. A párod nem szokott megviccelni barnítókrémmel vagy hasonlókkal? A hipochondriád miatt gondolom.
2023. febr. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem hordok, és nem is olyan, mintha csakúgy lejönne, fürödtem minden, nem változott. Nem, nem viccel meg ilyesmikkel, komolyan veszi, nem vagyunk ilyenek.
2023. febr. 10. 09:13
 3/11 anonim ***** válasza:
Értem. Hát akkor a háziorvos lehet, aki leghamarabb meg tudja ezt nézni. A bőrgyógyászaton is megnézik, ha nem múlik el addigra, mire bejutnál. Minél kevesebb vegyszert kensz magadra, annál jobb. Vannak olyan anyagok, amik fényérzékennyé tesznek, lehet ilyen a parfümödben is.
2023. febr. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Most hanyagolom a parfümöt meg a szakáll dolgokat pár napig és van eucerines krém, kenem vele, hátha.


Most jobban megfigyeltem, van még mellette vagy 4-5 kisebb folt is, de elkezdett hámlani picit, érdesebb is a tapintása, és nincs olyan sötét, mint a képen, jóval világosabb.


Egyébként is nagyon érzékeny és száraz a bőröm, lehet valami egyszerű dolog, irritáció vagy allergia. Várok pár napot, hanem múlik, természetesen orvos.

2023. febr. 10. 09:26
 5/11 A kérdező kommentje:
Most vettem észre, tarkómon hátul is van pár kisebb folt azon az oldalon. Néha kicsit ég most már, főleg ha megpiszkálom, pl. megtörlöm mosakodás után, vagy amikor bekentem.
2023. febr. 10. 10:41
 6/11 A kérdező kommentje:

A színe meg inkább rózsaszínes, vagy rózsaszínes barna, szóval nem annyira barna, mint azon a képen.


Mutatok inkább egy képet, remélem látszik: [link]

2023. febr. 10. 10:50
 7/11 A kérdező kommentje:

Van egy erős tippem, övsömör...


Volt már majdnem 3 évvel ezelőtt, hasonlóan kezdődött, majd egyre erősebb színe lett, majd jöttek a hólyagok. Elég stresszes időszakot élek meg, ami elvileg rásegít.


Remélem, hogy nincs igazam, borzasztóan fájt, akkor is a nyakamon jött ki...

2023. febr. 10. 11:15
 8/11 A kérdező kommentje:

"Jellemzően egy alkalommal alakulhat ki a betegség egy emberben. Az övsömör kiújulása ritka, erősen legyengült immunrendszerű szervezetben fordulhat elő."


Hát nem hiszem, hogy le lenne gyengülve az immunrendszerem. Utoljára 1 éve voltam beteg, voltam kivizsgálásokon is, miközben körülöttem a családtagok december óta kb. 2 hetente betegek.


Várok 2-3 napot aztán kiderül, hogy mi lesz, ha nem múlik, orvos...

2023. febr. 10. 11:25
 9/11 anonim ***** válasza:
A gomba is olyankor támad. Nizoral sampon vény nélkül kapható, talán segít.
2023. febr. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Itt egy normálisabb kép, a kenéatől volt rózsaszínes, hogy "piszkáltam": [link]


Hát hétfőig sajnos nem tudok mit tenni, ha addig nem javul, orvos. 🙂

2023. febr. 10. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!