Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Segìtsetek! Mire vagyok...

Segìtsetek! Mire vagyok allergiás?

Figyelt kérdés

Évek óta tart, sőt évtizedek óta!

Ha leizzadok, csalánkiütéseim lesznek. Azt mondták sokáig, hogy melegre vagyok allergiás. De észrevettem, hogy csak ott jönnek kj, ahol ruhával van borítva a testem.

Antihisztaminra jól reagált, de kezdek hozzászokni, ez nem megoldás.


Elkezdtem a ruha anyagára gyanakodni. Azt hittem a poliészter az oka. Most 100 % pamut felsőket vettem. Ma ebben a pamut felsőben szárítottam hajat, akkor jó melegem szokott lenni. És előjöttek a pöttyek. Mások voltak. Kisebbek, meg gyorsabban el is múltak. De csak előjöttek.


Most szerintetek mivel próbálkozzak?


2023. febr. 24. 08:26
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Erre nem igazán van gyógymód. Azt tudod tenni, hogy olyan ruhákat hordasz, amik jól szellőznek. Belsőleg tudsz esetleg immun erősítő tablettákat szedni, talán beválik, létezik allergia immunterápia is. Zsálya tea, sok víz ivás, langyos vízben fürdés, hudeg vizes borogatás az adott területre, ez enyhíti a tüneteket, de elmúlni nem fog véglegesen sosem.
2023. febr. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mosószer váltás? Esetleg a ruhában levő mosószermaradvány is közrejátszhat.


Amúgy az elsőnek igaza lehet, hogy nem feltétlen a ruha anyaga miatt volt, tehát nem az anyagra vagy allergiás, csak a pamutban kevésbé fülledt be a bőröd.

2023. febr. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amit még csalánkiütésre javasoltak nekünk (kisfiamnak volt, szerencsére csak 1x), hogy mediátor diétát tartson, míg el nem múlik. Utána visszatérhetett a szokásos étrendjéhez. A lényeg, hogy a magas hisztamintartalmú ételeket kellett kerülnie. Ha esetleg kevés a hisztaminbontó enzimed, akkor ez is javíthat. Elég macerás ez a diéta hosszú távon, de kipróbálnod érdemes lehet.
2023. febr. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Étel allergiára nem gondoltál? Nekem ugyanez van és én is a polieszterre gyanakodtam de aztán mégse... Most a fruktóz a gyanús.
2023. márc. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!