Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Milyen vizsgálatokat tudtok...

Milyen vizsgálatokat tudtok ajánlani, ismeretlen eredetű allergia felkutatására kismamáknak?

Figyelt kérdés
Nagyon röviden. Világ életemben ettem, ittam, használtam mindent gond nélkül. Sosem voltam allergiás semmire. Tavaly váratlanul volt egy anafliaxiás sokkom, éjjel arra keltem, hogy dagadok. Mentő bevitt, elláttak, reggel haza. Azóta voltam egy Synlab-os 300 paneles allergia teszten, ami konkrétat nem mutatott ki. Voltam gyógyszerallergia teszten is. Mogyoróallergia teszten is. Amik kiderültek: mogyoró-, gyógyszer-, ánizs-, fekete üröm- és laktózérzekenységem van. A laktózról tudtam egyedül, minden más új. Ami érdekesség, azóta egyre többször van bőrkiütésem stb., tehát valami allergének most is érintkezem. Kismama lettem, így epicular tesztet nem lehet végezni, de már nagyon zavar ez a dolog. Milyen allergia tesztek léteznek még kismamáknak?
2023. márc. 23. 22:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Olyan, hogy "gyógyszerallergia" nem létezik. Melyik összetevőjére mert AZ nem mindegy.
2023. márc. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
1 - Létezik gyógyszerallergia vizsgálat, továbbá ha igazolódik, akkor bizonyos gyógyszerekre hivatalosan is gyógyszerallergiád lesz. Van olyan is, amikor csak a gyógyszer egyik összetevője vagy allergiás, de van olyan is, amikor önmagában az egyes összetevőire nem, de a gyógyszerben alkalmazott együttes jelenlétre már allergiás vagy, ezt nevezik gyógyszerallergiának.
2023. márc. 25. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!