Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Váladék érzet a torokban,...

Váladék érzet a torokban, lehet allergia?

Figyelt kérdés

Hónapok óta érzem, a tünet:mintha lenne valami a torkomba, mint amikor beteg vagyok, slejm ami nem akar felszakadni, nyelési inger, stb. Vannak jobb, és rosszabb napok, nem tudom egyszerűen mihez kötni mitől lehet.

Háziorvos refluxra gondolt, szedtem egy gyógyszert 3 hétig, ez semmit sem ért, ő gyomortukrozesre akart volna küldeni, de még nem mentem vissza.


Azóta voltam fül orr gégészeten, aki azt mondta orrsoveny ferdülésem van, illetve menjek allergia vizsgalatra


Munkahelyemen rengeteg por van, lehet por allergia ez? Más tünetem nincs, annyi hogy néha eldugul az orrom, főleg fekvő helyzetben,es csak az egyik orrlyukam.


Már kivagyok teljesen ettől, ilyenkor a közérzetem is teljesen rámegy, neten már mindent olvastam.. Allergia vizsgálat jövő héten lesz.


2023. jún. 7. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem jellemző allergiára ez a tünet. Inkább torokviszketés utalna allergiára.
2023. jún. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Henoka2 válasza:

Nekem is hasonlóak a tüneteim!+még én sokszor krákogok meg torokköszörüléssel járo köhögésem van,meg vmikor aut érzem.hogy beszűkül a légcsövem!

Sikerült Nálad azóta vmit megállapittani?

márc. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azóta most januárban volt egy orrsövény műtétem. Megcsináltattam..de valszeg feleslegesen, a napokban full ugyanolyan a torkom, mintha a pára miatt lenne rossz. Éjszaka az egyik orrom (felvaltva, attól is függ melyik oldalra fekszem) mindig be van dugulva. Ha kikelek az ágyból, akkor kis idő múlva elmulik.


Nem tudom mi lehet ez, de már nagyon idegesít.

márc. 13. 02:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvosodhoz és kérd, hogy vizsgáljon meg, vérvétel is kellene és ha nem mond semmit, elmennék fül-orr-gégészetre, vagy allergiavizsgálatra.
márc. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Henoka2 válasza:

Nekem is hasonloak a tüneteim!Egyik nap jobban erzem,masik nap kevésbé! Borzaszto ez!Én ősszel voltam fül-orr gégészeten,ott nem lattak semmit azt mondták nekem is hogy lehet refluxom van,viszont savat nem erzek és szedtem kb.1 honapig savlekötőt amit a haziorvos irt,de semmit nem használt sztem,azt mondtak menjek el gyomortükrözésre,hat az nekem para nagyon!Allergia vizsgalaton 3 eve voltam,ott pollen allergiat állapitottak meg,de én már arra is gyanakszom,hogy esetleg nem-e vmi másra pl élelmiszerre vok allergias!?

Ñalad azota vmi valtozás,vagy voltal vmilyen vizsgálaton azota?

márc. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!