Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Cukorbetegkènt heg eltüntetése...

Cukorbetegkènt heg eltüntetése? többi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kettes típusú gyógyszeres cukorbeteg vagyok 4 éve. Gyerekkoromban általában nyáron az egész lábamat el borították vízzel teli hólyagok amik iszonyatosan viszkettek majd 1-2 héten belül elmúlt majd a nyár folyamán többször előjött télen sose. Tavaly nyaron újra kezdődött amiből nem maradt vissza semmi egyet leszámítva egy picit ami barnás foltkent maradt meg,de most is előjött és nagy hegek vannak a hólyag helyèn és félek hogy nyoma fog maradni. Ugyanis elvileg valamilyen gyomra vagyok allergiás amit nem tudok kikerülni úgysem, de nagyon félek hogy ezek a nagy hólyag helyek ott maradnak barna foltosan a labfejemen és a lábszáramon. Gyerekkoromban nem maradt semmi nyom de akkor nem is voltam cukorbeteg mint most. Kaptam egy patikai kenőcsöt amiben ha jól emlékszem szalicilsav és betadin van de nem múlik 1 hete kenem. Tudtok valami ötletet tanácsot adni mit lehetne tenni ne maradjon nyoma? Tennék fel képet milyen volt de nem akarok gusztustalan lenni. Köszönöm ha valaszoltok. Nagyon kétségbe vagyok esve .

2023. júl. 24. 22:16
 1/3 A kérdező kommentje:
Plusz egy kérdés. Mivel tudom ezt megelőzni? Kérdeztem a bőrgyógyászt aki azt a választ adta kerüljem a gyomot esetleg sárgarépa petrezselyem paszternák. De azt se tudom mit kell kerülni meg ha esetlegesen valami gyom,azt hogy kerülöm ki akár utcán? De nagyon zavaro és önbizalom romboló 25 éves nőkènt hogy nyáron még csak hosszú nadrágban voltam🥺
2023. júl. 24. 22:19
 2/3 anonim ***** válasza:
46%

Nincsenek kóbor macskák a környéken? Én a macskabolhára reagáltam így gyerekként, mert nagyiméknál RENGETEG volt a random falusi macska, akikkel senki nem törődött a kiszórt maradékon kívül. Nyilván oltatlanok, betegek, bolhásak voltak, engem meg cseppet sem érdekelt, napestig nyunyurgattam őket.

A láb körül hízelgő macskáknak hála tele voltam bolhacsípésekkel, a teljes lábszáram, mert IMÁDTAK csípni (tényleg, engem csíptek sz@rrá egyedül), és allergiás lettem a nyálra méreganyagra ki tudja mire... ugyanígy nézett ki a lábam, amit te is írsz.

Hatalmas (hüvelykujj körömnyi, nem viccelek) viszkető vízhólyagok, minden. Egyes. Csípésből. Kb azonnal. Hetekbe telt, mire elmúlt egy-egy, de közben ugye mindig voltak újak.

Évek alatt tűntek el a csúnyább heges foltok csak.

2023. júl. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha valamilyen gyomra vagy allergiás, azt ki lehet mutatni allergiavizsgálaton, és úgy már könnyebb lesz kikerülni.

Vagy lehet, hogy tudnak rá felírni gyógyszert, hogy ne reagálja így túl a szervezeted.

2023. júl. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!