Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegként, étkezés utáni...

Cukorbetegként, étkezés utáni magas cukorszintet, miként vigyem lejjebb?

Figyelt kérdés

Mostanában magasabb cukrot mérek, mint szoktam, főként étkezés után emelkedik meg, de a reggeli sem alacsony.

Reggelente éhgyomorra 7 - 10 között is mérek, miközben pár hete 4 - 5 körül volt mindig. De érdekes módon napközben mérek 5-öt is, majd étkezés után hol csak 6 - 7-re megy fel, vagy fel sem megy, máskor pedig akár 10-ig is felmegy.

Saját orvosom több, mint egy éve nem látott, mivel januárban kellett volna mennem hozzá, de áprilisra kaptam időpontot csak. Tavasszal pedig nem fogadtak már a járvány miatt. Azóta újra és újra próbálkozzam, de nem jutottam be hozzá. Új orvosnál jártam néhány napja, de eléggé (öreg és) idióta. Végig sem hallgatott, csak mondta a magáét. Leküldött laborra, majd vissza kell mennem hozzá jövő héten. Napi 5 x 2 mérést írt elő. De addig is szeretném leszorítani a cukromat. Van valami javaslat, miként tudnám elérni?

Természetesen, most igencsak odafigyelek a diétára, de ennek ellenére, nem lettek jobbak a mérések.



2020. szept. 3. 20:15
 1/5 A kérdező kommentje:

Nem vagyok és nem szeretnék inzulinos lenni. Jelenleg analóg inzulin tartalmú injekciót szúrok napi egyszer és gyógyszert is kapok. Az új doki ennek nem híve. Úgy vette ki a szavaiból, eléggé régimódi kezelés híve, tehát a hagyományos inzuliné. :-o

Mitévők lennétek, keressek további orvost, hátha találok egy normálisat, aki jobban ismerni a modernebb módszereket? (sajnos, a körzeti SZTK-ban nincs nagy választékom, örülök, hogy egyáltalán ez a doki fogadott)

2020. szept. 3. 20:24
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mérd minden étkezés előtt és után a cukrod, ahogy a doki mondta, hisz a vércukor profil alapján fogja a terápiát beállítani.


Addig a tőled telhetően odafigyelsz a diétára, esetleg lecsökkented az étel mennyoségét picivel. Ha ezeket eddig is megtetted, akkor tanácsolni tudom még azt, h igyál sok vizet, kb napi 3 litert, ez fontos!

A fokozott fizikai igénybevétel is csökkenti a szervezetünk inzulin igényét, ha van időd és energiád, akkor próbálj mozogni, sportolni valamit.


Mást sajnos nem tudok ötletelni, meg kell várnod a dokit.

2020. szept. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Terhessegi cukros voltam. A diabetologus egy ido utan nem a szenhidrat fogyasztadomat cdokkentette, hanem azt tanacsolta ha etkezes utan 1 oraval 8 vagy afolotti a cukrom akkor setaljak 20 percet es mwrjem ujra.



Ha nem akarsz inzulinos lenni akkor napi 6 etkezes mindig mindenhez egyel rostban gazdag zoldseget amik lassitjak a cuko4 felszivodasat. (Bar ezt biztos tudod..) szoval a megfelelo aranyokat a lassu es gyorssze hidratra tartsd be. Delutan 2-3 korul egyel gyumolcsot vagy peksutit ha azt ehetsz mert valamiert olyankor jobban megkuzd vele a szervezet. Tejet felejtsd el...es ha magasabb cuk4ot mersz szepen setalj egy bo negyedorat. Aztan hatha az hasznal. Es mielobb menj vissz a diabetolpgusoehoz. Jelezd amikor kersz ieop9ntot hogy 3lmaradt a jarvany miatt viszont gaz van mert kiugroan magas ertekeket kezdtel merni es kozben nem valtoztattal semmin. (Az s ebaj ha ez n3m igaz de aggodalmaskodj 3s a segitseguk kerd).

2020. szept. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fentieken kívül:


Olvastad a Cukorblues című könyvet? Amennyiben igen, akkor oké, de ha még nem, akkor ajánlom figyelmedbe.


És a króm pikolinátnak is utánanézhetnél.


Plusz esetleg másik orvoshoz járni, ha megoldható. Rólad van szó, a te életed, nem mindegy, hogy kire bízod.

2020. szept. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Teljesen normàlis ha ètkezès utàn 10-ig felmegy a cukrod. Ezt a doki nem mondta? Mèg "normàlis" embernèl is nagy zabàlàs utàn felmehet 12-ig, csak utàna vissza kell esnie.

Az a normàlis ha ètkezès utàn 1-2 òràval 3 max 4-el emelkedik meg a vèrcukorszint. Tehàt ha ebèd előt 6.5, ebèd utàn pedig 9.5 az teljesen jò. Ha felmenne 15-re, na az nem lenne jò.

Èn is cukorbeteg vagyok, összetennèm mindkèt kezem ha mindig 10 alatt tudnàm tartani a cukrom.

2020. szept. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!