Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Miért van az, hogyha 1-2...

Miért van az, hogyha 1-2 napig ki se megyek a lakásból akkor is kijön rajtam az allergia?

Figyelt kérdés

Van amikor nem is szellőztetek direkt.

Ugyanúgy el van dugulva az orrom, főleg délelőtt rosszabb (nem tudom mi az összefüggés).

Most egy pár napja megint szenvedek a nehézlégzéssel.

Utoljára június elején volt ilyen.

Orrspray után jobb.


Van valamilyen gyógyszer szezonális és allergiás rhinitisre?

Ismerősöm szed valamit és azt mondta nem tudna létezni nélküle csak egy baja van tőle, hogy álmosítja


2023. júl. 26. 10:26
 1/2 anonim ***** válasza:
A por pollen termeszetes dolog , a hypo öblitő ablakmosó klór nem az , ezek mergezők . Tüsszöges orrfolyas tisztulás . Minél kenyelmesebb sterilebb mesterkeltebb a helyzet az étel stb annal rosszabb .
2023. júl. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A "házipor" nem kintről jön, hanem a poratka, ami elhalt bőrmaradványokkal táplálkozik, annak az ürüléke okozza. Még talán rosszat is tesz, ha ritkán szellőztetsz. De egyébként a magas hőmérsékletű tisztítás, és az atkairtó szerek rendszeres használata lehet hatékony ellene.

A pollenek ellen pedig szintén nehéz védekezni, hiába nem szellőztetsz, a ház nem egy zárt rendszer (ha úgy lenne, idővel meg is fulladnál, mert elfogyna az oxigén), és egyébként is célszerű szellőztetni, legalább hetente egyszer, mert az a kórokozókat is kipucolja a levegőből. Eső alatt, és közvetlenül eső után célszerű, olyankor extrém alacsony az allergénkoncentráció. (De hidegfront utáni szeles időben, pl. ma már nem, mert ilyenkor a szél csúnyán felkavarja az allergéneket.)

Emellett egy légtisztító is sokat segíthet. Vannak komolyabbak, és kevésbé komolyabbak, én ilyet használok: [link] Mondjuk ahogy nézem, ennek is durván feltolták az árát, pedig igazából egy alapszintű készülék. De hát... infláció van, és ez már egy másik témakör... De nálam bevát. Nem azt mondom, hogy csodaszer, de kb. 90%-kal javította az allergiámat.

Ami a gyógyszert illeti, sokat kipróbáltam, bár nálam az álmosság soha nem volt mellékhatás, de némelyiktől például egész nap fájt a fejem. Amit használok: Telfast. (Allegra néven is ismert, ugyanaz a hatóanyag, csak kicsit drágábban.) De egyébként a COVID-maszkos időszak bejött, és FFP2-t hordtam, észrevettem, hogy tizedannyi Telfastot kell szednem. Előtte napi 2-3-at be kellett vennem, most a legdurvább időszakban is csak 2-3 naponta egyet. És igen, azóta is ha kimegyek, maszkot hordok, nem érdekel, hogy ez másoknak nem tetszik. :D

2023. júl. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!