Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lágy székletet okozhat ételérz...

Lágy székletet okozhat ételérzékenység? Tejfehérje érzékenység tünetei?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A problémám kb 3 hónapja kezdődött, minden reggel ébredés után napi 1x lágy székletem van, néha kicsit világosabb is.

Voltam vérvételen, székletvizsgálaton, szerencsére az eredményeim rendben vannak.

Ami még fontos, hogy laktózérzékeny vagyok, emellett a parlagfűre is allergiás vagyok, és a keresztallergiám miatt nem ehetek egy csomó zöldséget és gyümölcsöt sem.

Sajnos az utóbbi időben nem mindig sikerült betartanom a laktózmentes étrendet, lehet hogy ettől begyulladhattak a beleim? Viszont mióta megváltozott a székletem, nagyon odafigyelek rá, semmi laktózt nem eszem.

Szerintetek ettől is lehet?

Illetve észrevettem, hogy néha a laktózmentes termékektől is megy a hasam, lehet tejfehérje érzékeny is lennék?

Kiskorom óta allergiás vagyok, nemcsak ételek szempontjából, de a bőröm is, viszont kimutatva még csak a laktóz és a parlagfű lett.

Valamint az utóbbi időszakban többször is szedtem antibiotikumot, de úgy gondolom annak a hatása már elmúlt volna.


Valakinek vannak esetleg hasonló panaszai, mik a tapasztalatok?

Hasam nem fáj, nincs rossz közérzetem, mindennap van székletem, a gond az hogy lágy és van hogy világosabb,illetve néha puffadok is.

Valami komoly baj lehet?


Előre is köszönöm szépen a válaszokat, illetve ha megosszátok velem nektek milyen tüneteket okozott egy-egy érzékenység!



2023. júl. 26. 09:30
 1/2 A kérdező kommentje:
Illetve azt elfelejtettem, hogy 1 hónapja a vérképnél az epefesték értéke megemelkedett nálam, de a napokban voltam újra, és szerencsére már jó volt az érték.
2023. júl. 26. 09:33
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha valóban laktóz intoleráns vagy, akkor végy a patikában laktáz enzimet, és ehetsz tejes dolgokat, csak vegyél be laktázt. A laktó mentes tejben is van laktóz, abba is laktázt tesznek.

Valamilyen más intolerancia okozza. Vannak erre speciális vizsgálatok. Ha van gyanú, hogy mire, akkor talán még a háziorvos is kérheti a vizsgálatot.

2023. júl. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!