Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Gyógyszerérzékenység,allergia...

Gyógyszerérzékenység,allergia szűrésére van mód? Anafilaxiás sokk megelőzése?

Figyelt kérdés
Amikor megkérdezik az orvos, tudok-e gyógyszerérzékenységről. Aztán felír valamit amit soha nem szedtem. Hát addig nem tudom, kapok e anafilaxiás sokkot amíg be nem vettem, akkor meg már késő. Előre meg honnét tudjam? Vannak erre "előre" valami szűrések, módszerek hogy tudjam? Mert akkor nem kéne kockáztatni.

2023. szept. 14. 15:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Ételallergiára úgy tudom, van. Lehet, hogy gyógyszerekre is, ezt tényleg jó lenne tudni.
2023. szept. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy némely hatóanyagokra lehet szűrni, de a legbiztosabb, az alkar bőrén egy kis karcolást ejtve, a hatóanyagot érintkeztetni, és figyelni, hogy megjelenik-e csalánkiütés. Ezt korábban a penicillin injekcióknál kötelező volt elvégezni, lehet most is az.
2023. szept. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!