Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » 2 fele típusú antihisztamin...

2 fele típusú antihisztamin tablettát lehet szedni ?( pl egyiket reggel másikat este)

Figyelt kérdés
2023. szept. 14. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mire?


Amugy boven lehet akar 3-mat is.


Mentalis betegeknel az antidepresszansok meg antipszichotikumok nagy resze eleg eros antihisztamin mellekhatassal jar, talan erosebbek mint egy dezloratedin (lordestin).


Ezeket masneven H1 receptor inverz-agonistaknak nevezzuk, de konvencio szerint antagonistak (farmakodinamika alapjan), majd ezen modositottak hogy legyen antihisztamin a neve a H1 antagonistaknak. 4 db H(histamine) receptor van, az elso, H1, enyhiti inkabb a hanyingert, allergiat, noveli az etvagyat, faradekony leszel, ilyenek. Erre pelda a dimenhidrynate hatoanyagu Daedalon patikakban kaphato hanyinger csokkent gyogyszernek minosulo termek.


De egy ido mulva "elmulik a hatasa" nehany hatas tekinteteben, peldaul nem altat.


Szoval igen, a legtobbszor polypszichofarmakologiat alaklmaznak sulyos betegeknel pl. haladott skizofreneknel, bipolarisoknal. Antidepi + 2 fele antipszicho mar 3 fele eros antihisztamin. Meg egy par szerotonin receptor ami szinten befolyasolja a histamine szinteket, szoval... ja.


Nem lesz semmi bajod, beveheted reggel meg este.

2023. szept. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem használ az allergia gyógyszer? Mert én ezzel küszködök. A cetirizin mellett vettem be loratadint párhuzamosan pár napon keresztül, de így sem használtak. Ami ehelyett sikerült: az immunrendszer erősítése, nagy adag C vitamin+cink és pollen grape allergia tea.
2023. szept. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem használ sajnos

A tünet csalankiutes valamire (ételre amit rendszeresen eszek )amit még nem tudni hogy mi csak gondolunk mert mindne jel arra utal

Közben várjuk a vérvétel eredményét

De tele vagyok kiutessel szornyen viszket és semmit se tudok aludni

Próbálom elhagyni azt amire gondolunk vagyis a glutent csak mindenbe is van és sokszor valahogy be viszem a szervezetbe

Ezalatt szedtem először a lordestin de vezetek is amellett szar volt mert elaltatott és alig hatott így vettem helyette a telfastot azt szedem de kevés így gondoltam hogy a kettőt együtt mert a lordestin legalább este elaltatna a nappalt meg ki birom a telfasttal

2023. szept. 15. 12:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hozzá fogsz szokni csak rendszeresen kell szedni és nem leszel álmos. Max 1 hét vagy pár nap a desloretadine míg már nem altat.


Én is szedek egy annál erősebbet, volt hogy 3 félét szedtem. erőseket. Semmi nappali álmosság utáni gondom nem volt egy idő után. Nem tudom meddig szedted, de szedd addig ameddig el nem múlik. De max 3 napot hagyhatsz ki, mert kb 4 nap után újrakezdődik az álmosság, igaz csak 1 - 2 napra, utána 3. nap már teljesen oké.


Most szedd be, péntek van.

2023. szept. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A viszketést enyhítheted szódabikarbónás langyos vízzel.
2023. szept. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem szedtem sokáig mert nem hatott

Esetleg tudtok ajánlani erős antihisztamint ami a viszketést és kiütéseket jobban kordába tudná tartani? :(

Kitudja meddig tart ez ?!

Mert a gasztronal a doktor kért vervetelt de nem mondta mire mit néz vele

2023. szept. 15. 20:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérhetsz szteroid tartalmú gyógyszert az orvostól ha nagy a baj.
2023. szept. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Atarax (hydroxyzine) ami meg eros antihisztamine es altat, eredetileg nyugtato. Eros antihisztamin. Ettol el fog mulni. Csak nem tudom hogy pszichiater rihatja fel vagy haziorvos is.
2023. szept. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!