Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Üdv terhesség alatt asztma...

Üdv terhesség alatt asztma allergiára mit ajánlatok ?mit tegyek nagyon full adok

Figyelt kérdés
Aki segít azt megköszönöm tudom hogy vannak így de se a kezelőorvos se a kórház sem segitett

#asztma #Asztma allergia
2023. okt. 11. 08:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Erősen kétlem, hogy az orvos ebben ne segítene...
2023. okt. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A terhesség előtt nem voltàl asztmás? Én direkt megkérdeztem a tüdőgyógyást, mikor babát terveztünk. Ugyanazt a gyógyszert kellett végig szednem. (Budesonide - ez egy szteroid, folyamatosan kell szedni, szükség esetén pedig a rohamoldó (Salbutamol hatóanyagú), de erre egyszer sem volt szükség.)


Ne aggódj, az asztmára adott kis dózisú szteroidtól nem lesz baja a babádnak. Nagy dózisnál okozhatna talán nyúlszájat. De az oxigénhiánytól nagyon is baja lehet.


Ha csak az orrod van eldugulva, akkor azért a szádon tudsz levegőt venni. De cetirizin, bizonyos szemcseppek és orrsprék, valamint a szteroidos helyi szerek szedhetők terhesen.

2023. okt. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
És hogy mit tegyél: ha most nincs gyógyszered, akkor hívd fel a háziorvost. Ő felírhatja a rohamoldót. Biztosan van véroxigénszint mérője is, így fogja tudni, hogy csak egy tüdőgyógyászat beutaló kell, vagy egyenesen küldjön a sürgősségire, netán mentőt kellene hívni.
2023. okt. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Orvost kell váltani. Kétlem, hogy ilyen esetben ne segítenének. Honnan veszed, hogy bárki nem orvos innen venné a bátorságot, hogy ajánljon neked valami "csodaszert", ami jó eséllyel árthat a babának? Ha nem tudsz orvost váltani, lengesd be a betegjogi képviselőt meg a médianyilvánosságit. Ne félj, rögtön lesz gyógyszer.
2023. okt. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%

Asztmára nem kell csodaszer, nagyon hatékonyak a szokásosan alkalmazott gyógyszerek. Amiket terhesség alatt is lehet és kell szedni annak, aki érintett.


Kétféle probléma merül fel a kérdezőnél szerintem. Az egyik, hogy a kismama nem akarja beszedni a gyógyszert, mert jaj gyógyszer, vagy mert jaj szteroid, jaj baja lesz a babának. Arra nem gondol, hogy az asztma miatti fulladástól tényleg baja lesz a babának, az asztmagyógyszertől meg valójában nem.


A másik, ami sajnos szintén előfordulhat, hogy az orvos ugyanezzel az indoklással - hogy nehogy baja legyen a gyógyszertől a babának - letiltja a kismamát a gyógyszerről. Remélem, ilyen nincs sok, és remélem, hogy az érintett kismamák perre mennek, mert nem normális, ha egy orvos ilyen egyoldalúan gondolkozik (a gyógyszer kockázatát túlbecsüli, a kezeletlen betegség miatti veszélyről elfeledkezik).


Esetleg a kérdezőnél nem asztmás fulladásról van szó, hanem csak az orra van eldugulva. Ami nyilván kellemetlen, és erre is lehetne terhesen is gyógyszert adni, de van orvos, aki nem hajlandó. Ez is gáz szerintem, de azért jóval kevésbé súlyos.


Természetesen kamukérdés is lehet, ezt nem tudjuk megállapítani. Nincs a kérdés túlrészletezve, nem tudjuk milyen orvosnál járt, a kórházban milyen osztályon, csak elküldték hogy menjen Isten hírével vagy továbbutalták, esetleg az a baj, hogy sokára kapott időpontot és addig kezeletlen a problémája stb.

2023. okt. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!