Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mik voltak a laktózérzékenység...

Mik voltak a laktózérzékenységetek első jelei? Hány évesen derült ki?

Figyelt kérdés

Már egy ideje (lassan 1 hónapja) elég csúnya csaláncsípéshez hasonló kiütések jelentkeznek a testem több területén is. Először azt hittem, hogy allergia lehet, de sajnos gyógyszerrel nem akart megszűnni a kiütések kepződése. Ezt követően elkezdtem megfigyelni, hogy miket eszek és milyen hatással van a szervezetemre. Valóban azt figyeltem meg, hogyha több tejet v tejterméket fogyasztok, akkor több kiütés jelenik meg, illetve egy nap akár többször is görcs fog el,aminek wc-zés a vége. Ez önmagában nem elég tünet, ezt én is tudom, szerencsére már sikerült az időpontfoglalás az orvosomnál. Ti erről mit gondoltok? Volt már hasonló veletek? Nagyon hirtelen jelentkeztek a kiütések és a tünetek, szinte egyik napról a másikra, ezért nem vagyok biztos az intoleranciában, de remélhetőleg az orvos mond majd konkrétat. Viszont kíváncsi vagyok mások tapasztalataira és véleményére is, ha más miatt nem, akkor már pusztán kíváncsiságból.

16/l



nov. 30. 00:54
 1/1 Metionin ***** válasza:
Nekem már kisgyerek koromban volt, hasmenés, görcsök. Nem foglalkoztak vele, picit nagyobb koromban már visszautasítottam a tejet, így megszűnt a probléma mert otthon nem főztek tejjel, oviban meg simán nem ettem meg. Már jóval később kamaszkoromban jártam vizsgálatokra, hogy miért nem hízok és előírtak étrendet, na akkor kellett újra tejeset fogyasztanom és újra jöttek a tünetek, viszont akkor már ezek a viszkető kiütések is. Én már akkor gyanakodtam de leráztak, hogy ez már gyerekkorban kiderült volna és hogy nem minden tejterméktől van tünet. Végül huszonévesen jutottam el egy rendes vizsgálatra és akkora laktózérzékenységet állapítottak meg, mint egy ház. Mivel önmagában a tejet utálom, a legtöbb tejtermék, amit valaha ettem, tartalmaz élőkultúrát ami bontja a laktózt, nem mindentől vagyok beteg, vannak bizonyos joghurtok, amiket meg tudok enni, sajtot is, de a tejszín és a sima tej már nagyon kis mennyiségben tünetet okoz.
nov. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!