Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mit kellene tennem?

Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
Már kb. 10 éve ekcémával küzdök. Voltam rengetegszer bőrgyógyásznál, ők semmit nem tudtak megállapítani. Vérvételes allergiavizsgálat sem mutatott semmit. Egyre durvább ekcémám van, és sokszor rámjön a viszketőroham, ilyenkor konkrétan véresre vakarom magam és brutálisan fáj, a víz pedig marja. Ettől eléggé félek, hogy elfertőződik. Ez az ekcéma csomó mindentől megfoszt. pl. úszás. Én gondoltam arra is, hogy a stressztől alakul ki, ezzel viszont nem tudok mit kezdeni, főleg úgy,hogy még gimibe járok, és ott is nehéz helyzetben vagyok. Tudom,hogy nem ez a legjobb hely ilyen kérdéseket feltenni, viszont nem szeretnék egész életemben szenvedni, és próbálok valahogyan tenni ellene. Ötletek?

jan. 3. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
27%
Feküdj le velem. 43/f
jan. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
34%

Ezzel sajnos együtt kell élni.


Favágó ismert emberek kettőt is ismerek, egyiküket már kórházban kezelték, van, vagy volt rá megoldás a '90-es években,


csak van aki tud mit vele kezdeni vele, és van aki már annyira unja a krémes pepecselést, hogy nem birok vele a harmadikkal, aki a saját gyerekem, de neki generációs másfajta probléma.


Ami az első kettőt illeti, feltételezem a favágással kapcsolatban kaphatták.


A gyerekem pedig minden második generációs egyedek nagyobbrészt fiú gyermekek, öröklődés,


pikelyes vagy hámló pelyhes bőrszárazság, csak nem látom neki viszketni.


Neki egy fajta krém és tus fürdő ami jó lenne a bőrére.


De azt esetleg privátban megirhatom, nem akarok reklámozni, valamint jobb lenne ha elmennél ha megteheted, egy bőrgyógyászati klinikara, vagy egy idősebb tapasztalt bőr gyogyaszhoz.


Aki már nyugdij előtt vagy után jár.


Nekik több tapasztalatuk, eseteik vannak, voltak valamikor, már nem egy esetük lehetett és tudnak valamilyen keverék kenőcsöt össze állítani, mert mindenkinek egyedi bőre van.

jan. 4. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2# Köszönöm a választ! Igen, nekem is írtak már föl kevert kenőcsöt, de nem nagyon segített. Én egyébként azt is el tudom képzelni, hogy a csapvíz is jócskán rátesz a bőröm állapotára. Nem iszom, viszont tusolás után mindig kijön az ekcémám.:/
jan. 5. 00:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy a víztől jön ki tusolás után. Ne szappanozd/tusfürdőzd be minden nap az egész tested, csak a tényleg piszkos testrészeidet /a ruha alatt pl. nem nagyon lehetsz piszkos/ a többi helyre elég, az ami ráfolyik a vízzel együtt, ill a tiszta víz is elég.

A tisztálkodószerek leoldják a bőr savköpenyét- ami védené-, és azt a testápolók sem tudják pótolni, más az összetételük.

jan. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!