Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Gluténérzékenységet, cöliákia-...

Gluténérzékenységet, cöliákia-érzékenységet ige/iga vérvizsgálat mutatja ki legbiztosabban?

Figyelt kérdés

Gluténérzékenységet, cöliákia érzékenységet milyen vérvizsgálat mutatja ki legjobban?

"ige", "iga"?

Puffadás, székrekedés, bélfájdalom, krónikus fáradtság.

Béltükrözéskor semmi nem derült ki.



febr. 2. 11:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
IgE, de ez nem 100%-os. Szövettan volt?
febr. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Polip miatt volt szövettan, "immunhistológia".
febr. 2. 11:56
 3/13 A kérdező kommentje:
Valahol a "Total Iga"-t írják megbízhatóbbnak, az Ige"-nél.
febr. 2. 12:25
 4/13 anonim ***** válasza:
A cölihez más is kell. Az igA, igE nem elég önmagában. Anti- transzglutamináz is kell.
febr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommentet.

A polip miatti szövettan kimutatta volna, vagy más vizsgálat kellett volna?

febr. 2. 12:41
 6/13 anonim ***** válasza:
Ilyenkor a vékonybélbolyhok károsodását nézi a szövettan, szóval gondolom látták volna, de nem vagyok benne biztos, hogy ebben az esetben azt nézték-e külön. Gasztoenterológussal kellene konzultálni. Aztán, ha nem cöliákia okozza, akkor szövettani eltérés nem lesz. Ilyenkor javasolhatnak provokációs próbákat, de ezek mindenképp orvos felügyelete mellett.
febr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Aki IgA hiányos annak nem elég a vérvétel, mert álnegatív lesz. Ilyenkor kötelező a biopszia. Ami egyébként, ma már, az esetek többségében nem előírás.
febr. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Lehet legjobb lenne ha el tudnám kerülni a glutént de elég bonyolultnak tűnik, szinte mindenhol ott van akár állományjavítóként akár bármilyen módon, felvágottaktól kezdve stb.

Elképzelhetetlen a reggeli/vacsora kenyér nélkül, gluténmentes kenyereket meg villámgyorsan elkapkodják a boltban stb.

febr. 2. 13:18
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
Hát, azért elég sokan élnek úgy, hogy egyáltalán nem fogyasztanak glutént. Bioboltokban lehet előrecsomagolt kenyeret is kapni, illetve ma már azért eleg sok lehetőség van a helyettesítésre. Viszont, ha nincs igazolt betegséged, akkor nem szabad kiiktatni a gabonaféléket.
febr. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Székrekedés és puffadás, ez egyre nagyobb szenvedéseket okoz és nem tudom mikor lenne bármilyen vizsgálatnak eredménye, esetleg nem találnának semmit, akkor gondoltam hogy már ha én kísérleteznék étrend megváltoztatásával, hátha eredményes lenne.
febr. 2. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!