Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A laktáz teljesen megszünteti...

A laktáz teljesen megszünteti a laktóz intolerancia tüneteit?

Figyelt kérdés

Még nem voltam vizsgálaton, de viszonylag látszik, hogy ha iszom tejet, utána az meghajt és eléggé gázosodok is. Orvos azt ajánlotta, hogy próbáljam kerülni a tejet és szedjek laktázt. Jobb is lett, de ettől függetlenül olyan érzésem van, mintha nem hatna teljesen a laktáz. Nem vagyok extrém módon rosszul, de akár beveszek laktázt, akár nem, ha tejeset eszem/iszom, utána eléggé gázosodok azon a napon. A laktáznak teljesen meg kellene szüntetni a tüneteket? Vagy csak enyhíti? Nem hiszem, hogy nagyon durván laktóz érzékeny lennék, mert nemrég jött ez elő, és nincsenek nagyon durva tüneteim, szóval nem gondolnám, hogy amiatt nem hat a laktáz. De mégis most ettem egy pizzát, előtte bevettem laktázt, és egész nap eléggé gázosodok azóta. Pedig előző napokban nem nagyon volt semmi,max kicsi gazosodas.

Azt sem értem, hogy ha a laktaz tényleg teljesen hat, akkor a laktózérzékeny emberek miért figyelnek oda erre egyáltalán, miért nem vesznek be egy laktázt minden alkalommal amikor esznek valami tejeset, és probléma megoldva. Laktózérzékeny ismerőseimtől márpedig azt hallom, hogy hat a laktáz.

Az is lehet, hogy más etelintolerancia vagy probléma is áll a dolog mögött vagy simán lehet a tej hatása laktazzal együtt is?



febr. 14. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Sokan a tejben lévő kazeinre is érzékenyek, akkor meg hiába a bevett laktáz. De sok laktózintoleranciásnak nem működik a laktázzal sem az emésztés, ez súlyosság függvénye is. Nekik lehet alapból károsodottabb az emésztőrendszerük. Nálad is lehet más is a probléma, attól is függ ezen kívül is van-e bajod még. Mert ha nincs, egyszerűen mellőzd a tejtermékeket.
febr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A kazein intolerancia tünetei egyáltalán nem illenek rám (fejfájás.

bőrkiütés.

bőrviszketés.

szénanátha.

emésztési zavarok.

ízületi panaszok.

magas vérnyomás.

krónikus fáradtság.).

Igazából ami van mostanában, az a többször laza széklet (de többször van teljesen normális) és puffadás (de ez is olyan, hogy többször van, mint régen, de nem puffadok állandóan, van, hogy nincs semmi, van, hogy elég durván, hasszúrással). Igazából ennyi a tünetem.

febr. 14. 22:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Laktózmentes termékeket kell venni, ha elkerülhetetlen, csak akkor kell a laktáz enzim.

Tablettában olcsón lehet kapni, pl a JutaVit 6500-asa.

Elvileg meg kellene szüntetnie a tüneteket, de fontos tudni, hogy a bevitt laktóz mennyiség arányában kell bevenni, ez nem gyógyszer, nem úgy működik, hogy egy tabletta és kész.

febr. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!