Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Kigyógyult az allergiából az...

Kigyógyult az allergiából az ismerősöm, mit kaphatott az orvostól?

Figyelt kérdés
Van egy régi kollégám, aki kb 15évvel ezelőttig súlyos pollen allergiával küzdött. Tavasszal és nyár végén szinte dolgozni sem tudott, taknya-nyála egybefolyt, égett, viszketett és megdagadt a szeme és már egyik gyógyszer sem segített rajta, amit az allergológus felírt. Aztán felhívták telefonon, hogy menjen be a rendelőbe. Felajánlották neki, hogy részt vehet egy gyógyszer tesztelésben, ha vállalja. Egy hónapig szedte és örökre megszűnt az allergiája. Ez kb 15 éve volt. Most is együtt dolgozunk és tényleg nincsenek tünetei. Én meg vezetni is alig tudok a tünetek miatt. Elmentem ugyanahhoz a doktornőhöz és elmondtam neki a történetet és hogy én is ugyanazt akarom. Megkérdezte a kollégám nevét, megnézte a gépben a kórlapját és azt mondta, hogy ilyen nem tud adni, az egyszeri lehetőség volt. Mit kaphatott vajon? Van más is, aki kigyógyult véglegesen?

ápr. 2. 04:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezed meg a kollégádat?
ápr. 2. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Az allergia legalábbis felnőtt korban szerintem nem múlik el, de olyan van, hogy tünetmentes lesz akár 10-20 évig is, ami egy jó eredmény. Az ilyen szerek amiket adnak program vagy kísérlet szerűen, azoknak nincs neve általában, teszt fázis alatt van és általában 2 csoport van, van amelyik placebót kap, a másik meg a hatóanyagot, de a páciens nem tudja melyikbe tartozik. Utána erre nincs lehetőség újra,ha a program lezárult. De azt tőle kérdezd milyen program volt ez pontosan, az orvosa neked semmilyen információt nem fog kiadni.
ápr. 2. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdező: én jópár évig szenvedtem allergiától aztán elmúlt (bár nekem serdülőkorban jött elő).

Ha rákérdeznél kollégádnál, hátha elárulná, vagy ha nem emlékszik, megkeresné az akkori papírokat és megmondaná.

ápr. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Deszenzibilizáció biztosan van, de az nem egy hónap.
ápr. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!