Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Glutén gyorsteszt gluténmentes...

Glutén gyorsteszt gluténmentes diéta után?

Figyelt kérdés

Véreredményből kimutatható teszt előtt hány napig szükséges glutént fogyasztani?

Egy ideje már próbálok diétát tartani. Szerintem közel sem gluténmenteset.


Úgy olvastam, hogy 10g/nap glutén fogyasztása szükséges, hogy a teszt valós eredményt mutathasson. Ezt legalább hány napig szükséges fogyasztani a tesztet megelőzően?



ápr. 16. 00:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Voltál gasztrón? Belgyógyászaton?

Sok betegsegnek ugyan ez a tünete. Mik a tüneteid?

Miből gondolod, hogy a glitén a ludas?

ápr. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Tünetek:

Puffadás.

Széklet szétesett, fényes, nyálkás.

Közérzetben is van valami, fáradékonyság, koncentrációhiány.


Laktóz is bűnös lehet, arra is jelentkeztem.

Szeretnék most végigmenni a főbb kiváltó okokon.


Voltam gasztrón. Mondta, hogy vegyek gyógyszertári glutén gyorstesztet első körben.

Azon kívül laktóz és laktulóz kilégzéses vizsgálatra küldött.

Ha megvan, akkor kontroll.


Korábban csináltam már komoly diétákat és sokkal jobb volt a közérzetem.

De csont és bőr lettem, úgyhogy szeretném célzottabban kizárni az allergéneket.

ápr. 23. 01:22
 13/19 anonim ***** válasza:

A glutén gyorstesztnek pont semmi értelme, nekem mindig negatívat hozott ki komoly tünetek és glutén fogyasztása mellett is, aztán a vérvétel után bizonyosodott be, hogy bizony érzékeny vagyok.


Neked is el kell menni rendes laborba, aztán esetleg tükrözésre (én ezen nem voltam, mert a vérvétel ÉS a tünetek alapján egyértelműen a gl. a ludas).

ápr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Ez lehet akár sibo, ibs, glutén.

A laktóz dúrva hasmenést csinál. Szerintem legkevésbé az. Sibo-t a kiligzeses tesztel tudod ellenőrizni, a glutént pedig vérvétellel.

De ezenkívül lehet még ludas pl lusta epe (olvass utána, ha van pici időd) vagy rossz minőségű gyomorsav.

Nem tudom a sibo teszt megvolt-e? Ha igen és mindegy, hogy negatív vagy pozitív, kezd el kivonni nillára a cukrot, de édesítőt se használj, mert az am is hashajtó hatású, illetve napi 3x citromos víz, napi 2x1 enterol (sokáig, hónapokig!!!), valamint raphachol 3x1 főetkezesek után. Ez hyógynövényes epehajtó, segíti az emésztést. Iberogast 3x30 csepp, főétkezések után. Ezek 1-2 héten belül hoznak javulast jelentősen. Tapasztalatból írom.

Ha megvolt a glutén es negatív, akkor is legalább 6 hónapig teljesen vond ki az etkezesedből, illetve a cukrot is meg a laktózt. Ezeket mindenképpen!!! Ha negatív akkor is, mert ezek állandó gyulladasban tartják a beleket.

Ha a glutén pozitív, akkor pedig életreszóló szigorú dieta!!!

De a fent leírtakat használd. Ezenkívül meg nem ártana kúraszerűen C, D vitamin, illetve magnerot 2x1, ez segít a stesszen. Nem vicc! Komoly hatása van.

ápr. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

#14


Akkor ez komplexebb, mint gondoltam és átfedésben vannak az egyes betegségek tünetei.


Nem volt még semmilyen teszt, SIBO sem, mivel azt olvastam, hogy a vizsgálat előtti 4 hétben fennálló hurutos torok is befolyásolhatja az eredményt. Pár hét múlva megyek.


Cukorral leálltam önszántamból 2 hónapja.

De gyümölcsöt sokat eszek (benne a sok fruktózzal).

Mézet és aszalványokat is szoktam pár naponta fogyasztani (datolya, mazsola, füge).


Pre-, és probiotikum kúra is indul a vizsgálatok után, köszi az enterol tippet. Probiotikus ételeket is elkezdtem fogyasztani (kovászolt uborka, savanyúkáposzta).

Átálltam a sok zöldségfogyasztásra is. Egyébként azóta csökkent le az édesség iránti vágyakozás (ennek megvan a tudományos oka is).


Laktóz: keveset és ritkán fogyasztok, de utána egyértelműen bajom van, puffadok 1-2 órán belül. Ez szinte biztosan pozitív lesz. Korábban már voltam kilégzéses teszten, de nem sikerült a megelőző napokban diéta, így nem lett egyértelmű a teszt. Hülye voltam, hogy elengedtem a dolgot. Ezért is veszem most komolyan a hurutos torkot is a vizsgálat előtt.


Rapacholnál nem gond, hogy segédanyagok: szacharóz, laktóz?


Azt mondod, hogy ha minden teszt negatív és mégis tartok egy 6 hónapos diétát, akkor javulást fogok érezni?

Utána enyhíthető a szigorú diéta, visszahozható a glutén?

ápr. 23. 23:07
 16/19 A kérdező kommentje:

hogy egy picit még bonyolítsuk a gluténérzékenység diagnosztikát:


"Létezik olyan gluténérzékenység, amely nem búzaallergia, illetve a cöliákiától is különbözik. Ez a nem-cöliákiás glutén szenzitás (NCGS). A tünetegyüttes nemrég a nem-cöliákiás gluténérzékenység (Non-Celiac Gluten Sensitivity, NCGS) nevet kapta. Az NCGS nehezebben diagnosztizálható, azonban elmondható, hogy hasonló (de enyhébb) tünetek jelentkeznek, mint autoimmun cöliákia esetén. A diagnózis igazolásában is fő eszköz a kizárásos diéta, mivel ebben az esetben a vérteszt és a bélbiopszia is negatív, nincs olyan laboratóriumi vizsgálat, amely egyértelműen igazolná a betegség fennállását."


[link]

ápr. 23. 23:10
 17/19 anonim ***** válasza:

Szia!

#14 vagyok. Amíg nem áll helyre a hasadban a bonyodalom, kerüld a probiotikus ételeket. Erjed. Tapasztalatból írom. Iszonyat görcsöket okozott.

Csak is enterolt vagy olyan probiot használj, ami nem tartalmaz bacit. Az enterol élesztőgombás. Azt hiszem még az elinix is ilyen, de patikába tudnak segíteni. Nekem nincs semmilyen erzékenységem, ezert tudtam a raphacholt használni. De, ha úgy gondolod ezt is kérdezd meg a patikába vagy nagyon jó a köménytea.

Ha sibod van az tud mindenféle intoleranciát okozni, ami átmeneti, és lehet miatta pozitív eredmény. (Sibot nézess először)tehát, ha a sibo megszűnik mindent ehetsz majd újra.

Magán belgyógyászhoz jártam, aki azt mondta nekem, hogy post covid okoz átmeneti liszterzékenységet. Azt mondta egy paciense 2 évig kűzdött vele, de meggyógyult. Szóval csináltasd meg a sibot, ha az neg. csináltasd a többit is🙂

Ne ess kétségbe, ha bármelyik pozitív, mert akkor diéta hosszú, hosszú ideig. És, ha jobban vagy esetleg néha egy kifli sarkával ellenőrízheted nem-e a tied is átmeneti.

Nekem az egészet gócos fog okozta. Lett belőle gyomor/bél hurut, majd sibo. Egy fél szelet kenyeret nem tudtam megenni, mert görcsöltem tőle. Nem tudtam, hogy gócos a fogam, mert nincs lyukas fogam, évente járok fogászatra es a tavalyi panoráma röntgenen még nem látszott. Kerestük a hasamba a bajt. Tükrözések, uh-k, MR és még MRCP-m is volt. Gyomor/bél rtg. Itt látszott a hurut.

Majd a nyaki nyirokcsomóm miatt kerültem fül orr gégeszetrw. Mandula gócom volt, sajnos azzal nem foglalkoznak...azt mondták majd elmúlik. Nem fáj am.

Es fogászatra is kellett mennem. Na ott látták a 3 cm gócot a fogam alatt. Ki kellett műteni, nár gennyes volt. De nem fájt. Ezert nem gondolt rá senki😔

Ez az en történetem. És meg a bal lebeny a pajzsmirigyemen is beteg. Azt mondták nem kizárt, hogy ettől, mert a gócos fogam is bal oldalon van. Javaslom jó szívvel, hogy fogaszatra is menj es egy panoráma röntgent csináltass. Tényleg jó szívvel írom. Ha bármi kerdésed van, keress privátba. 🙂

ápr. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat ismét!


Azért gondolom, hogy laktóz is lesz, mert 20 éve tudok róla, hogy nem esik jól a tej. Előtte pedig 10 évig küzdöttem vele. Mióta abbahagytam a tejivást, azóta csomó gondom megszűnt. De a laktózt nem tettem le ennyire tudatosan (kefir és más volt továbbra is időnként).


SIBO-val kezdek. Megfogadom a tanácsaidat.

ápr. 24. 22:09
 19/19 anonim ***** válasza:

Szupi!🙂

Kívánok mihamarabbi gyógyulást. Ne add fel, ha 1,2 hét után sincs gyökeres változás. Sajnos a belek nehezen regenerálódnak. Kicsit több idő kell neki🙂

ápr. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!