Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Azt hiszem, allergiás lettem,...

Azt hiszem, allergiás lettem, szemem, fülem, szájpadlásom viszket, tösszögök egész nap. Mindegy, milyen allergia elleni gyógyszert veszek?

Figyelt kérdés
Receptre írják, vagy lehet venni ezeket? Allergia fajtája szerint vannak gyógyszerek, vagy hogy működik ez? Esetleg van valakinek valami jól bevált orrspray-je? Esténként jó volna aludni.

2012. aug. 28. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is allergiás vagyok, nagyon szenvedek tőle egész nyáron, szóval átérzem amit mondasz:) A Nasivin orrcseppet ajánlanám, vény nélkül kapható a gyógyszertárakban, és a Claritine nevű gyógyszer is, ami nagyon jó, nálam pár perc alatt tünetmentessé teszi az allergiát, csak ajánlani tudom!:)
2012. aug. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyan ezek a tüneteim már évek óta.

Szintén a claritine akut-ot ajánlom. Nekem elég volt két-három naponta bevennem egy-egy tablettát belőle. Bár én csak akkor szoktam tablettát bevenni az allergiára, ha már nagyon nem bírom a tüneteket elviselni.

Idén szerencsére még kálcium pezsgőtablettával és C vitaminnal, valamint csukott ablakokkal kordában tudom tartani.

2012. aug. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Karesz6969 ***** válasza:

Gyógyszer...orrcsepp...most lehet, hogy elküldtök a fenébe de nekem igazából a parlagfű vált be.


Leszedem a felső két hatását, kiszárítom szellős, árnyékos helyen és megdarálom.

Ebből a darálékból teszek bele egy kisebb pohár tejbe minden nap 1 púpos teáskanállal, majd hagyom állni kb. 5 percet, jól összekeverem és megiszom.


Évek óta még csak megfázva sem voltam...nem hogy allergia tünetek jelentkeznének nálam.


Olvassátok el a netten a parlagfűről szóló - nem elmebeteg - cikkeket.


Én ezt ajánlom minden allergiásnak és gyenge immunrendszerrel élőnek.

2012. aug. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy már későn írok egy kicsit, de ne használjatok hetekig Nasivine orrcseppet! Nem jó ötlet. Érösszehúzó hatású anyag (oxymetazolin) van benne, károsíthatja az orrnyálkahártyát, vasomotoros orrnyh. gyulladást okoz, és nem igazán allergiára lett kitalálva. Menjetek el egy orvoshoz, hogy írjon fel nektek allergiára való orrsprayt vagy gyulladáscsökkentő, helyi hatású szteroidos orrsprayt. Ezek biztonságosan alkalmazhatók hosszú távon is, és tényleg segítenek.
2012. szept. 30. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rhinospray plusz orrcseppet használok, az nagyon jó, remélem, az nem okoz gondot hosszú távon. Ja, a Claritin helyett a Loratadint szedem, az is jó, ugyanaz a hatóanyag, csak olcsóbb.
2012. okt. 7. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!