Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehet, hogy allergiás vagyok...

Encsi00801 kérdése:

Lehet, hogy allergiás vagyok a penicillinre és kivizsgálnak ha igen. Félnem kéne, hogy mi lesz velem ha befekszem kivizsgálásra? Egy kicsit ijedős 14/l.

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy egyedül odabent magányos leszek ha a rokonok pont nem lesznek.Olvasni valót viszek magammal, de közel se biztos hogy be kell feküdnöm mit tegyek?

2013. máj. 23. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs mitől félned, gondolom allergia vizsgálatot csinálnak, ami gyógyszerallergia esetében vérvétellel történik. Az, hogy mit akarnak kivizsgálni, ha penicillinre pozitív a teszt, azt nem értem. Talán ki akarnak zárni más allergiákat is az esetedben, de ehhez nem feltétlenül kell kórházi osztályos kezelés. Ha mégis be kell feküdnöd, ismerkedj a szobatársakkal. Én mindig azt szoktam, egy komoly barátságom is szövődött ilyen módon. A kórházban a "sorstársak" hamar egymásra találnak, nem lennél egyedül ne félj:)
2013. máj. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy be kell feküdnöd? Ilyesmi miatt nem szoktak.
2013. máj. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Be kell, mert ki akarnak vizsgálni ha pozitív akkor nem, de ami nagyon zavar az az, hogy felnőttek között leszek.
2013. máj. 23. 18:16
 4/7 anonim ***** válasza:

A kivizsgálással nem lesz semmi gond. Ez nem műtét vagy bármi olyan ami jelentőséggel bírna.. csak időbe kerül, de hát 14 évesen az még talán van neked :)


Maga a penicillin pedig nem egy olyan dolog, amire úgy általában szükséged lesz (ha ügyes vagy) így hogy allergiás vagy rá, cehh mindegy. Egyél d-vitamint (és napozz) akkor lecsökkented a baktériumfertőzések esélyét. Nyilván sérülést se hagyj elfertőződni, és akkor nem lesz szükséged penicillinre + vannak más antibiotikumok, ha valamiért nagyon kellene.

2013. máj. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már voltam bent és kilehet bírni az ápolók nagyon kedvesek voltak
2013. aug. 3. 20:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Milyen vizsgálatok voltak?
2013. aug. 5. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom a nevüket, de pár év és mér tudom mondani.
2013. aug. 5. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!