Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Nemsokára itt a parlagfűszezon...

Nemsokára itt a parlagfűszezon, ti mikortól szoktátok érezni?

Figyelt kérdés
Elmegy az életkedvem ha megyek a járdán, és a kis növénykezdeményeket látom az aszfalt mentén. Egyébként nekem augusztus 15-e felé kezd durvulni, 25-30 között pedig jóformán alig élek.

2013. júl. 18. 05:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem is aug. közepétől kezd általában durvábban előjönni, és olyan három-négy hétig tart. A legdurvább szakasza viszont csak úgy két hétig, úgy emlékszem.

Viszont kíváncsi vagyok az idei szezonra, mert márciustól májusig is szokott lenni egy allergiás időszakom, amikor még itthon sem tudok megmaradni nyitott ablaknál, mindent be kell csuknom, de az idén ez elmaradt. Legalábbis nagyon enyhén jött elő. Épp csak az orromat kellett fújnom mikor utcán voltam.

Tehát kíváncsi vagyok. Talán a parlagfű sem visel meg majd annyira valami csoda folytán.

2013. júl. 18. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én már most tüsszögök, meg el kezdett viszketni a szemem. De ez még lehet, hogy nem a parlagfű.

Május környékén nekem is szokott lenni egy enyhébb allergia korszak.

Amúgy eddig minden évben kb. augusztus közepe, vége felé jött ki. Mindig másképp. Pár évvel ezelőtt volt durva, mert úgy kezdődött, hogy fulladtam öt percenként. Persze ekkor festették az ajtókat nálam, és rám jutott a feladat, hogy kromofággal takarítsam fel a lecsöppent festéket. Hát 20 másodperc után abbahagytam a takarítást.

A rákövetkező években nem volt ennyire durva.

Engem annyira nem zavar az allergia, legfeljebb a napi századik hapci után már az ágyon fekve folytatom a hapcizást. :)

2013. júl. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia!Elég kellemetlen dolog.Szedsz rá valamit?Próbálod megelőzni valamivel?Az ismeretségi körömben is elég sokan voltak allergiások, de ma már tünetmentesek hála a gyógynövénykivonatoknak.
2013. júl. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hétfőn 11 órakor. Kezdtem el érezni. A parlagfüvet. De vótammá orvosná. A Lajos úrhoz. Adott gyógyszert, segített. De megint előjött.
2013. júl. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igen, szedek rá xyzal-t, hát vagy hat, vagy nem.. tavaly-tavalyelőtt csináltam azt, hogy belövettem magam diprophos-szal, és az totál meg is szüntette, de elolvastam a mellékhatásait, és kicsit elvette a kedvem...
2013. júl. 22. 14:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Halihó! Nekem is ahogyan emlékszem augusztus közepétől várható a csodálatos orrfolyás, tüsszögés, szemviszketés és kb. 2 hétig nagyon durva, aztán meg csillapodik. Idén lesz második éve hogy allergiás vagyok a parlagfűre.

24/L

2013. júl. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia!Ezért is jók a gyógynövény kivonatok, mert nincs mellékhatásuk és sok esetben az okot is sikerül velük megszüntetni.Ilyen tapasztalatokról elég sok videó felvétel is van, érdemes utánanézni.Jobbulást!
2013. júl. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!