Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Van tudományos bizonyíték...

Van tudományos bizonyíték arra, hogy a parlagfű akár egy kis mértékben is jótékony hatású?

Figyelt kérdés
2013. szept. 13. 20:50
1 2
 11/16 anonim válasza:
87%

A parlagfű tényleg jótékony hatású, csak a gyógyszeriparnak nagy ellensége, ahogy előttem is írták. A pollenje azért okoz allergiát mert a kipufogó gázok lemarnak róla egy külső réteget, és alatta egy kemény, szúrós réteg marad, ez inritálja a légutakat, de amúgy nem vált ki allergiát.

Akár egy hasonló példát is tudnék mondani: a kender. Sok helyen olvastam, hogy az is azért veszélyes, tiltott meg illegális dolog, mert többek között a rákot is gyógyítja, és részben ezen hatása miatt a gyógyszeripar talán legnagyobb ellensége.

2013. okt. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 4. 07:40
 13/16 anonim ***** válasza:

A pollenje azért okoz allergiát mert a kipufogó gázok lemarnak róla egy külső réteget, és alatta egy kemény, szúrós réteg marad, ez inritálja a légutakat


Úgy tudom, ez tudományosan alátámasztott tény. Az hogy ennek ellenére a parlagfű még mindig elsőszámú közellenségnek van kikiáltva, felér egy, a hasznosságát igazoló tudományos bizonyítékkal.

2013. okt. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem káros egyáltalán, ez csak marketing dolog. A kecske szereti és valahol olvastam hogy a gyógyszeripar is felhasználja.Az őstermelőket, földtulajdonosokat pedig azért büntetik meg milliókra ha nem irtják ki.Az a legdurvább az egészben, hogy sokféle növény allergiát okoz, sőt még a por is egyeseknél. Teljesen nem lehet valamit kiirtani és nem tud minden steril lenni.Bár sok hülye nagyokos(parlagfű-kommandó) ebből nagy bizniszt csinál. Kvázi meggazdagodnak az önkormányzatok ezzel a büntetéssel.Elég szomorú hogy ilyen szar világba élünk:(
2014. febr. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

" inritálja a légutakat, de amúgy nem vált ki allergiát."



Ezt magyarázd meg azoknak is akik szenvednek tőle. Ne itt oszd az észt, hanem szezonban egy fül orr gégészet váróban.

Eléggé sokan szenvednek tőle sajnos, és nagyon jó, hogy irtják. Csak sajnos itthon nem eléggé.

Tőlünk nyugatra kissé hatékonyabban csinálják.

2014. ápr. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

" Akár egy hasonló példát is tudnék mondani: a kender. Sok helyen olvastam, hogy az is azért veszélyes, tiltott meg illegális dolog, mert többek között a rákot is gyógyítja, és részben ezen hatása miatt a gyógyszeripar talán legnagyobb ellensége."


Ekkora hülyeséget hogy sikerült leírni? A rákra sajnos még mindig nincs gyógymód. Az összeesküvés elméleted is sántít: az iparnak jobb ha élsz, hiszen akkor termelsz, fogyasztasz, gyógyszereket is.

Miért lenne jobb ha pár év alatt meghalsz?

2014. ápr. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!