Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Gyakori orrdugulás, mit lehet...

Gyakori orrdugulás, mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, régóta dugul az orrom (kb. 9-11 éves koromtól). Azóta számtalan orrspray-t alkalmaztam. (pl.:Vibrocil, Rhinospray, Nasivin, Stérimar, Air Wolf, Novorin, Nasonex, stb...): voltak köztük hatásosak, kevésbé hatásosak és teljesen hasztalanok is.

Allergiáim vannak, de az orrduguláson kívül más tünet nincs. 2 allergia vizsgálaton voltam, kb. 6 allergiát fedeztek fel, pl.: hörcsög, glutén, tej, és még pár dolog, amik nem jutnak eszembe... +a háziorvosom szerint inkább házi por.

Mások szerint (nem szakértők) talán valamelyik háziállat: macska bent van a házban, kutyánk is van, de nem jár be a házba+papagájunk és halaink is vannak.

Elvileg van orrsövény ferdülésem is.

Nem szezonális jelenség nálam az orrdugulás, mindig van, néha jobban, néha kevésbé.

Allergiás gyógyszert mindenesetre szedek: régebben Zyerteket, mostanában Claretint. (volt életem során 1-2 más fajta is, de ezt a 2-őt szedtem hosszabb ideig).

Kérnék ezek alapján tanácsokat, ötleteket, előre is köszönöm.



2013. nov. 19. 19:16
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Még ami eszembe jutott:

-kis koromban volt enyhe asztmám, de az elmúlt.

-azok az orrspray-k amik leginkább hatékonyak, azok általában olyanok, amelyeket csak rövid ideig szabad használni.

2013. nov. 19. 19:19
 2/12 A kérdező kommentje:

Néha, amikor súlyosabb szedem pár napig az Ambrobene nevű gyógyszert, amitől javul.

Ami a legkézenfekvőbb lenne, tehát orrfújás: nos hát az elég ritkán segít sajnos, sőt gyakran rosszabb tőle.

2013. nov. 19. 19:28
 3/12 automatakoktel ***** válasza:

Általában gyulladás eredménye az orrdugulás, ekkor hiába fújod az orrod, mert nem a takony tömíti el az utat. :)


Létezik tengerisós orrspray, azt javaslom ezek helyett. (hacsak nem írtál ilyet is:) )


Illetve nekem bevált az hogy sópárnán alszom. Ez nagyon olcsó, és akár magadnak is meg tudod csinálni. Az sokat tud segíteni ha azt a helyet ahol alszol tudod allergén mentesíteni. Pl ha házipor, akkor jól kitakarítani.


Vannak egyéb sóterápiás készülékek, meg ionizáló készülékek.

2013. nov. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A gyakori orrvérzéssel is lehet kapcsolatban?

Néha használtam sós orrsprayt, pl.: Stérimar

Köszi az ötleteket, ezt a sópárnát megoldom valahogy. :)

2013. nov. 21. 11:22
 5/12 automatakoktel ***** válasza:

*A gyakori orrvérzéssel is lehet kapcsolatban?

Eltudom képzelni, de nemtudom.


Sós orrspray mennyire hatásos a többihez képest?


*Köszi az ötleteket...

Szivesen :)

2013. nov. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Holnap veszek a gyógyszertárban majd megírom.

Régen használtam már tengerisós orrsprayt, ha jól emlékszem egész jó volt.

2013. nov. 21. 19:01
 7/12 automatakoktel ***** válasza:
Azt nemhiszem hogy lehet túl sokat használni. Bár én nem szeretem annyira mondjuk ezeket a sprayket.
2013. nov. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Én kaptam a vizsgálat után gyógyszert és szedem is rendszeresen és azóta semmi bajom sincs.Én is 6 félére vagyok allergiás.
2013. nov. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A húgom évekig küzdött ezzel, neki elsősorban akkor jött elő, ha lefeküdt aludni. Háziporallergiája van és csak későn jöttünk rá, hogy atkamentes műanyagszálas párnát kell használnia. A tollpárnáktól folyamatosan bedugult az orra, de ugyanez a helyzet a toll takarókkal. De amióta lecserélte az ágyneműt, jól alszik. A matracba is belefészkelhetik magukat.

Ha egész évben tart az allergia, akkor valóban nagyon esélyes, hogy háziporallergiád van, erre keress rá több helyen, ez pl egy jó leírás: [link]

A ház pormentesítése is nagyonnagyon fontos, sokat takarítunk és a porszívónk sem porzsákos. Mivel a háziporallergiát atkák okozzák, ezért az atkák megtapadási helyeit is célszerű minél kisebbre venni, nálunk nincs túl sok szőnyeg és a függönyök sem túl hosszúak.

Az allerigavizsgálaton elsődleges, hogy néznek háziállatokat, ha ott nem mondták, hogy problémásak, akkor nem azok.

Az orrcseppekről fontos tudni, hogy az egyik előttem hozzászóló nagyon jól mondta, a legtöbb ilyen spray csak rövid ideig használható, ráadásul nem elég, ha lecseréled az egyiket a másikra, azzal nem segítesz magadon. Az ilyen orrsprayk összehúzzák az orrnyálkhártyát és amikor sokáig használod, az orrnyálkahártyád elkezd tápanyaghiánnyal küzdeni, nem kap elég vért és felödémásodik, azaz felvizesedik és az eredeti probléma csak rosszabb lesz. Aki így "rászokik" az orrcseppekre, annak egy hosszabb rossz időszak következik, mert a "leszokás" során nagyon be tud dagadni az orr belül és alaposan megnehezíti a dolgod. Súlyos orrcsepphasználat után még műtét is előfordulhat.

2013. dec. 4. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy állsz most a problémáddal, nézed-e még a kérdést. Szerintem, az általad leírtak alapján az állandóan fennálló orrdugulásodat az okozza hogy túl rég óta használod rendszeresen az orrcseppeket, orrspray-ket, és rászokott a szervezeted. Sajnos ez ilyen hatást vált ki, hogy nélküle már állandó orrdugulás jelentkezik, ezért egyre gyakrabban és gyakrabban kell alkalmazni őket, míg a végére teljesen tönkremegy az orrnyálkahártya. Ki kéne próbálni hogy minden orrcseppről leállsz teljesen. Az elején pokoli nehéz lesz, de ha kibírod az első pár hetet akkor utána fokozatosan javulni fog.
2014. ápr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!