Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » PPD (para-penylenediamine)...

PPD (para-penylenediamine) allergiások! írtam a mannaszappan.hu-nak hogy nem tudnának-e kifejleszteni ppd mentes szemfestéket az ötletet jónak találták és elküldték a nagyfönöknek, most kiváncsian várom hogy mi lesz belöle. Ti mit szoltok hozzá?

Figyelt kérdés
PPD,allergia,bör,betegség,fekete,hajfesték,szemfesték

2013. dec. 22. 16:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A szemhéjfesték alatt a szemhéjpúdert, szemhéjfestéket érted? Amennyiben igen, erre csak azt tudom írni, hogy a legtöbb nem is tartalmaz PPD-t, még csak nem is kell natúr kozmetikumnak lennie. A PPD leggyakrabban a hajfestékekben fordul elő, nem az arcra szánt termékekben, persze vannak kivételek.
2013. dec. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
elírtam, helyesen: a szemfesték alatt
2013. dec. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
az összes fekete és sötét szín tartalmaz legyen az hajfesték vagy arcra szánt festék a börgyógyász is mondta,és tapasztaltam hogy igaza van sajnos.
2013. dec. 23. 08:54
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem akarok itt erről vitatkozni, de én úgy tudom, hogy az szemre/arcra szánt termékekben nincs. A legegyszerűbb, ha megnézed az összetevőlistájukat. Ajánlom figyelmedbe a krémmániát, ami egy kozmetikumokkal foglalkozó weboldal - a termékek nagy részénél megtalálható az összetevőlista is + hozzá rövid jellemzés. Azért nem linkelem be, mert nem tudom szabad-e itt linkelni.
2013. dec. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ja és nem minden fekete hajfesték tartalmaz PPD-t. A Garnierek nagy részében sajnos van, de pl. a Palette-ben nem nagyon. A Kallos hajfestékben is van.

Igazából én is borzasztónak tartom, hogy a kozmetikai ipar mi minden szörnyűséget enged meg magának. Egy csomó mérget használnak, csak mert az olcsóbb és még van pofájuk ráírni, hogy bőrgyógyászatilag tesztelt és szenzitív, haha. Kihasználják, hogy az emberek nem nézik az összetevőlistát, csak a sima tájékoztatót.

2013. dec. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én sem azért írtam hogy vitatkoztzak csak nekem kijelentette a börgyógyász ha fekete szemceruzával kihuzom a szemem és este lemosom (már nem probálkozom)akkor 1-2 nap mulva bevörösödig megduzzad és sebes lesz a szemem körül alverdés(naturkozmetikum) és azon sincs ppd feltüntetve és ennek ellenére ezt müveli.csak a ppd-re vok allergiás mert le lettem tesztelve ugyhogy nem értem az egészet.
2013. dec. 23. 20:10
 7/12 anonim ***** válasza:

A másik dolog pedig az, hogy nem árt a natúr kozmetikumokkal sem vigyázni, mert a természetes anyagok is kiválthatnak allergiás reakciót. Nem lehet, hogy bizonyos növényekre is allergiás vagy? Egyébként sok alverde termék tele van alkohollal is(vegyszeres tartósítószer helyett alkoholt használnak). Az alkohol legtöbbször a 2. helyen szokott lenni - minél előrébb van egy összetevő annál több van belőle a termékben. Köztudott, hogy az alkoholnak szárító hatása van és nem minden bőr viseli el.

Még csak annyit, hogy nekem múltkor a méz okozott irritációt, pedig az aztán nem tartalmaz semmi vegyi cuccot.

2013. dec. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
tudsz nekem olyan szemceruzát ajánlani amiben nincs ppd és alkohol,kiprobálom hátha jó lesz,az alkoholról nem tudtam a többiről igen.
2013. dec. 30. 14:30
 9/12 A kérdező kommentje:
a méz???ezen meglepődtem.Hogy hogy?
2013. dec. 30. 14:32
 10/12 anonim ***** válasza:

A natúr kozmetikumoknál nem is annyira a szemceruzákban található alkohol, inkább a többi termékben (pl. krémek, balzsamok). Megnéztem egy pár alverde ceruzát és nem találtam bennük alkoholt, de ppd-t sem, viszont az egyik alverde tus 2. összetevője az alcohol denat. Tehát lehet, hogy mégis valamilyen természetes összetevőre vagy inkább allergiás. Én is allergiás vagyok 1-2 dologra, de nem teszteltek le mindenre. Szerintem menj el még egyszer az allergológushoz és konzultálj vele, nem hiszem, hogy mindenre leteszteltek.

Itt van egy link, hogy a krémmániára feltöltött termékek közül melyik tartalmaz ppd-t (remélem nem törlik a linket): [link]

2013. dec. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!