Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lisztérzékenyke, nektek...

Lisztérzékenyke, nektek mennyi idő alatt múlott a sok széklet és folyamatos zabálás?

Figyelt kérdés
tegnap derült ki h ez van.ezért kellett wcre rohannom és nenem folyton.csak átment rajtam minden!
2014. jan. 28. 16:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"Lisztérzékenyke"


Miért becézed? :DDDDDDDDD

2014. jan. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ajjj k---a iphone...:@ ezt csinálja folyton.szóval,lisztérzékenyesek...na.ez akart lenni.ja meg ennem,nem nenem.issstenem
2014. jan. 28. 16:53
 3/12 anonim ***** válasza:
van akinek épp az hogy szorulása van miatt, pár nap után fogsz már javuláést érezni ha számüzöd a lisztet.
2014. jan. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nálam 1 hét után már érezhető volt a javulás.


Ez attól is függ mennyire tartod a diétát, és mennyire volt rongálódva a bélnyálkahártya. Szigorú diétánál elég hamar elkezd helyrejönni az ember.

2014. jan. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én kérdésem ehez: hogy lisztérzékenység csak fosassal van, vagy okozhat puffadast, gyomorfajast és szorulast? Mert nekem elsimultabb a vékonybél fala ami liszterzekenysegre utal, de nek fosok.
2014. jan. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

konkrétan nekem sincs fosás,hanem laza széklet majd minde kaja után.

többi kommentelő,hát..annyir amég nem durva az állapot.szal akkor ha elhagyom a liszet 1-2 hét után jobb lesz az állapotom meg a közérzetem?

2014. jan. 28. 16:58
 7/12 anonim ***** válasza:

5-ös igen, azokat a tüneteket pont okozhatja.


Kérdező, valószínűleg igen, 1-2 héten belül már érezni fogsz javulást.

2014. jan. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszönöm mindnekinek

ti is folyton ettetek?

rajtam étment minden állandoan éhes vagyok persze most is még csak ma kezdtem a diétát.

2014. jan. 28. 17:05
 9/12 A kérdező kommentje:
ja és nektek is volt sok savatok?
2014. jan. 28. 17:07
 10/12 anonim ***** válasza:

1. Vannak atipikus panaszok is, az ízületi gyulladások és a skizofrénia is összefüggésben van a lisztérzékenységgel. Nem éppen emésztőrendszeri panaszok..


2. Nem a lisztet, hanem minden glutént el kell kerülni. A kukoricás tortilla chipszbe is tesznek búzát, húskészítményekbe is szeretnek glutént tenni, és számos feldolgozott élelmiszerben legalább nyomokban benne lehet.


Szerencsére a feldolgozott kaják eleve is kerülendők, tehát nem csak a glutén szennyezettség miatt nem esszük, amúgy sem kellene.


Érdemes gyűjtögetni hogy mik a gluténmentes ételek húson zöldségeken és gyümölcsökön kívül.


Azért sok csokoládé, kakaó, olajos mag vagy kukorica/rizs liszt van, ami gluténmentes és úgymond 'változatos', néha jóleshet ilyesmiket enni, ha sima kenyeret nem is.


Van baromi finom gluténmentes kenyér recept is (több is) van ami szénhidrátszegény is (a gyomorégésre) van ami keményítő alapú, lényeg hogy tényleg jó ízűek.


Most dolgoznak a corvinus egyetemen gluténmentes búzakeményítő előállításán, én ebben nem hiszek, nem tudom mennyi lesz az ára, de a végeredményről mondjuk tény: állagban lisztszerű, ízre stb. megegyezik + elvileg ugyan semmit sem lehet 100%-osan megtisztítani, de lisztérzékeny a srác aki ezzel dolgozik és ő bírta az ilyen búzakeményítőből sütött piskótát.


Tehát nem fordul ki a sarkaiból a világ gluténmentes táplálkozás mellett sem.

2014. jan. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!