Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Még is mit tehetnék? 16/L

Még is mit tehetnék? 16/L

Figyelt kérdés

Szeretnék úgy ott aludni a barátnőmnél,hogy nem tüsszögök másodpercenként,nem viszket az orrom,nem köhögök,nem könnyezik a szemem,és nem akarok megfulladni... Minden eshetőséget felvázoltunk,mi okozhatja. Nem találtunk megoldást,csak a por lehet az.

Egy ideig gond nélkül ott töltöttem nyáron akár másfél hetet(a 2. családom szinte),mivel akkor gyógyszer szedtem(histysin) de abbahagytam,mert nagyon meghíztam tőle,nem is akarom újra elkezdeni szedni emiatt. Most montelukast-ot szedek(asztmára,mert az vagyok),elvileg allergiára is jó de nekem nem ér semmit,ugyanúgy kikészülök...

Jó lenne valamilyen kézzelfogható megoldást találni erre,mert nagyon nincs ez így rendben. Jövőhéten is szeretném náluk tölteni a szülinapom,de így nem fogom tudni,nem akarom végig szenvedni...Ha ott elkezdek tüsszögni(1-2 órán belül) 1 egész napig teljesen rosszul vagyok,akkor is ha máshová megyek.


Van valamilyen gyógyszer amit nem kell rendszeresen szedni,és nincsenek erős mellékhatásai? Vagy bármilyen megoldás?


Ezer köszönet!


2014. márc. 1. 20:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Én claritine akut-t szedtem nyáron, nekem bevált de ha szedsz mást is egyeztesd az orvosoddal.

Kb. 30 szemet szedtem összesen tavaly, amikor előjött az allergiám.

Recept nélkül kapható, úgy emlékszem nem is drága.

2014. márc. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát itt elég sok különbség van gyógyszer és gyógyszer között.


Nagy vonalakban leírom, de ha van egyéb kérdésed vagy nem tiszta valami, akkor írj privátot és elmondom.


A allergiás reakciót az ún. hisztamin váltja ki. Erre léteznek antihisztamin tabletták, amik megakadályozzák a hisztamin felszabadulását. Van több generációjuk is, ahogy fejlesztették őket. Mindenhol mást írnak róla, de az a lényeg, hogy a Histisynt hatóanyaga levocetirizin, ami a 2. generációs cetirizin egy továbbfejlesztett változata és sokkal kevesebb a mellékhatása. Ezt általában 2,5 generációsnak hívják.

A Montelukas nem antihisztamin, csak asztmára jó. Beszéld meg az orvosoddal szerintem, hogy nem javul a helyzet és írass fel vele Lendin tablettát. Ez a legújabb fejlesztés, nincs ismert mellékhatása. Én már 2 éve szedem. A Claritine-al nem érdemes kísérletezni szerintem mert az is elavultnak számít (2,5 generációs, a hatóanyaga loratadin) és drágább mint a receptre kapható Lendin.


Ha nagyon viszket az orrod és könnyezik a szemed, arra van egy humánus és egy durvább javaslatom. Mindegyik orrspray.

Az első a Stérimar orrspray. Semmi extra, csak higított tengervíz van benne. Lényegében kimosod vele az orrod, szerintem tök jó, nekem bevált. Napi 3-6x kell használni és sok zsepi kell hozzá. A másikkal viszont vigyázni kell mert az szteroidos és ha sokat használod, tönkre teszi a nyálkahártyát. Napi 1-2x kell használni súlyosságtól függően és kb. 2 hét mire teljesen kialakul a védettség. Én eleinte napi 2x használtam és amikor jó volt akkor már csak 1-2 naponta 1x mert nem akartam tönkretenni magamat. De nagyon jó volt azt mindenképpen meg kell hagyni, ennyire természetesen még soha nem éreztem magam allergia szezonban.


Ja és magadnak pedig úgy tudsz még segíteni, ha sűrűbben cseréled az ágyneműd és valószínűleg nem csak a porra vagy allergiás, de érdemes lenne ezt is kivizsgáltatni, az egész 30 perc kb. és nem fáj, esetleg egy picit viszket. Még időben vagy mert télen szokták vizsgálni.

Vegyél antiallergén porszívót és ha teheted, akkor matracot és takarót is. Ha nem, akkor sűrűn portalaníts vizes ruhával és cserélgesd az ágyneműd is sűrűn.


Remélem tudtam segíteni, mielőbbi javulást és a dokidnak nyugodtan hozd fel, hogy hallottál erről meg erről a szerről és szeretnéd kipróbálni ha beleegyezik. Esélyes, hogy nem fog ellenkezni. Én is így csináltam, mi mindent megbeszélünk és elég jó szintre eljutottam már pedig rajtam kívül tényleg nem sok ember van aki allergiásabb lenne :P :)

2014. márc. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!