Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyton attól félek, elrontok...

Folyton attól félek, elrontok valamit, és éppen ezért nem is merek bármi újba belefogni. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés
Ha például egy új munkahelyre kerülök, folyton azon kattogok, mikor mit rontok el, de olyan szinten, hogy azt is beleképzelem, hogy beletöröm a kulcsot a zárba vagy mittudomén, elrontom a kávéfőzőt, minden ilyen apróság, szörnyen bizonytalan vagyok.
2014. febr. 23. 18:18
 1/2 anonim válasza:

Üdvözöllek!

Először is nagyon meg kell erőltetned az akaratod. Tudom, nagyon nehéz, de hinned kell magadban és, hogyha mégsem sikerül minden 100%osan, akkor sincs semmi baj, hiszen mindenki ilyen ám. Mindenkinek vannak félelmei, persze te ezeket nem látod, mert mindenki magára veszi a jobbik oldalát, amint kilép otthonról, csak a magadét gondolod egyedülinek. Tapasztalataim alapján beszélek. Nekem is problémáim voltak, ilyesmik, és ezt a tanácsot kaptam. Magamat kellett meggyőznöm, hogy igenis ügyes vagyok és képes dolgokra, nagyobb volumenűekre is, mint gondolnám, csak nem szabad elhagyni magam és akarnom kell, mert gyengeség és önsajnálat a vége, ha nem erőltetem meg magam. Erősítsd magadat azzal, hogy mondogatod képes vagyok rá, megtudom csinálni. Vedd számba az erősségeidet és meg fogod látni, hogy mennyi jó tulajdonságod van milyen sok dologban vagy jó. Kezdhetsz büszke lenni magadra. Gondold végig, ha valaki fél a pókoktól, csak úgy küzdheti ezt le, ha megfog egyet. Neked is hasonlóan kell cselekedned. De naponta mondogasd magadnak, hogy ügyes vagy, csináld csak, amit tenned kell, meglátod menni fog, és ha mégsem sikerül, akkor sem történik semmi baj, de ezt a rossz szokásodat hamar le fogod küzdeni!!!

Nekem is sikerült és nagyon boldog vagyok, és büszke!

Nagyon sok sikert kívánok!!!

2014. febr. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
szia! mi a helyzet? sikerült javítani a helyzeten?
2014. máj. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!