Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Akkor most valaki le tudná...

Akkor most valaki le tudná írni, hogy mit ehet, és mit nem egy ekcémás?

Figyelt kérdés

Diagnózis:

Atópiás dermatitisz.


már nagyon régóta keresem a googlén, hogy mit ehet , mit nem egy ekcémás, de sehol se tudják normálisan leírni.


amit eddig tudok, hogy nem lehet tehén tej, tojást enni.


most akkor búzát lehet vagy nem? egyik oldal az t írja lehet , máshol nem lehet,


ha kihagyom a kenyeret, mi lesz a szénhidrátom?


tiszta vicc mostmár az egész , és kezdek belefáradni.


mostantól megyek inkább és eszek egy kis sz4rt , hátha attol nem fog kirohadni a bőröm.


Valaki aki ért a dologhoz légyszíves ossza meg velem a tudást,


NAGYON NAGY SEGÍTSÉG LENNE! UGYANIS TÖBB MINT 20 ÉVNYI KESERVES ROHADÁS UTÁN MÁR IDEJE LENNE MEGY GYÓGYULNI.



2014. ápr. 12. 23:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor most nem. A fehérjék alapból segítik az allergiás,túlérzékenységi reakciókat,ezért nem ajánlott a tej,tojás és egyéb magas fehérjetartalmú ételek. A többi sajnos egyéni. Lehet csinálni allergia tesztet.de a legegyszerűbb és legbiztosabb a "biológiai teszt",amikor mindenki saját maga figyeli meg,hogy mitől lesz rosszabb a bőre. Van aki bírja például a kenyeret,lisztes dolgokat,van aki nem. Úgy kéne kipróbálnod,hogy egy időre elhagysz minden liszttel készült élelmiszert.aztán fokozatosan beépíted őket az étkezésedbe. Először rozslisztből készült dolgokat egyél,ha ez nem okoz panaszt,akkor teljes kiőrlésűeket és így tovább. Sajnos ez egy ilyen betegség. Igazából nagyon keveset tud még róla a tudomány. De általánosságban az ember bőrén "az emésztése és a lelke"látszik. Nincs emésztési panaszod?
2014. ápr. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

akkor a testépítős fehérje porok is kilőve gondolom. ez roppant kellemetlen


fehérje nélkül nem tudom, hogy fogok eddzeni :(


annyit tudok, hogy nyers zöldség , szoja tej , hal rizs , zabpehely - na ilyeneket ettem kb 1 hétig , és nagyon felerősödött az ekcémám, abba is hagytam.


emésztési panaszaim nincsenek!


most kenyeret eszek, fehéret, meg felvágottakat, tehén tejet , egyedül a tojást hagytam most ki az étrendemből, de nem érzek még javulást egyelőre.

2014. ápr. 13. 05:59
 3/6 anonim válasza:
Ugyanúgy 20 éve van atópiás ekcémám nekem is, és nálam egyáltalán nem hozható össze a táplálkozásommal, ismerőseim se így tapasztalták. Az atópiás ekcéma alapból sajnos olyan betegség, hogy nem lehet kigyógyulni belőle, vègigkíséri az életed, de kontrollálni tudod. Nálam mindenféle allergiateszteket csináltak már, hogy megtudjuk mi a kiváltó oka, még izzadságból is :) de télleg csak úgy tudod meg igazán, ha megismered önmagad. Saját tapasztalatom: Ha nagyon stresszelek kijön, ezt akkor vettem észre elsőre mikor másodjára csaltak meg párkapcsolatban, és alig volt szabad felület a testemen... ismerősnek akkor jön ki főképp ha nagyon izzad, különbözünk, ki kell tapasztalnod.
2014. ápr. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocs tesó de miért szeded azt a szintetikus fehérje por szart, jó tudom olcsóbb megoldás, mint megvenni a jó sok húst de hát te tudod :|
2014. máj. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A tejet felejtsd el! Nem biztos,hogy attól van,de az igen,hogy rontja a helyzetet! Tényleg nem hülyeség,hogy a tehéntej nem felnőtt embernek való!
2014. máj. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

az edzéssel képtelen voltam leálni,

tejetet tojást kihagyom , eszek sok zöldséget meg csírákat, de most nagyon felerősödött , biztos jön ki a sok méreg anyag :((((((((((((((88888

2014. máj. 2. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!