Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez lehet gluténérzékenység?

Ez lehet gluténérzékenység?

Figyelt kérdés
Nem szoktam glutén tartalmú ételeket enni, viszont amikor eszem, akkor hasmenésem van. Előző két nap, Húsvét miatt mást ettem, mint szoktam, pl fehér kenyeres szendvicset reggel és este, uzsonnára gabona tartalmú müzlit, sütiket. Egyik alakommal sem ettem magam degeszre, épp hogy ne legyek éhes. Mindkét nap nagyon rosszul voltam: csikart az egész bélrendszerem, égett a gyomrom, de még a beleim is, rettentően fel voltam puffadva, és olyan hangosan mordult a hasam állandóan, hogy ilyet még soha nem hallottam tőle. Emellett már jó 1 hónapja észrevettem, hogy állandóan viszketek. Lábam szárát már véresre vakartam. Ebben a két napban szinte állandóan wc-n voltam, bocsánat a kifejezésért, de a székletem olyan volt, mintha a kaját összedarálták volna, és felöntötték volna 2 liter vízzel. Ez 2 napon át tartott. Erősen hányingerem volt, és záptojás szagút böfögtem fel minden percben. Ne haragudjatok, amiért ilyen keményen leírtam a helyzetet. Na és ma már visszaálltam a szokásos étrendemre: sok zöldség, gyümölcs, kis olajos mag, 1-2 kocka étcsoki, 200g túró, méz édesítésként. A fentebb leírt tünetek ma elmúlni látszanak. Nem mondom 100%-osra még a beleimet, de már ezerszer jobb, mint a napokban. Mindkét nap hajnali 2-ig nem tudtam aludni, kegyetlenül szenvedtem. Gyomorrontás, fertőzés nem lehet, mert rokonok voltak nálunk, és végigkérdeztem, senkinek semmi baja nem volt.
2014. ápr. 22. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem csak egy alkalommal történik ez, hanem reprodukálhatóan mindig, amikor liszteset vagy gluténtartalmú kaját eszel, akkor nagyon esélyes, hogy ez a gond.
2014. ápr. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem is az lehet,még az enyémnél is keményebb tünetekkel.Nekem még vörösessötétbarna széklet is volt hozzá,nagyon lágy meg ilyen olajban úszott volna,sőt volt savf*sás is
2014. ápr. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elég sok tünet elő tud jönni, a nem emésztőszervrendszerre korlátozódó tüneteket nevezik atipikus tüneteknek, és leszámítva egy szűkebb orvoscsoportot akik szerint ilyen tünetek nincsenek, úgy egyébként számos ilyen nem tipikus tünetet tud okozni a gluténfogyasztás.


Viszketés, allergiák, adott esetben még pszichés tünetek is. Ízületi fájdalmak, meg ugye autoimmun betegségek sorát lobbanthatja még fel.

2014. ápr. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Menj és vizsgáltasd ki magad. A lábam nekem is ilyen volt véresre vakartam évekig. Utána jött a vashiány, majd a hasmenés, puffadás, brutál bűzös szellentés (bocsi), a székletemben ételmaradékok...
2014. ápr. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!