Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Valószínűleg gluténérzékeny...

Valószínűleg gluténérzékeny vagyok, de még nem vizsgáltak ki, suli miatt nincs rá időm. Minden hétvégén vendégségbe megyek. Ott reggeli és vacsora fehér kenyérből van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 24. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél, mit mondjunk?

Ne egyél belőle, és menj el magadat kivizsgáltatni. Ennyi válasz adható erre a kérdésre...

2014. ápr. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
puffadás, erős viszketés, hasmenés, hascsikarás, ha gluténtartalmú élelmiszert eszek. Vendégségben nem tudom hogy viselkedjek. Reggeli és vacsora ott úgy néz ki, hogy a fehér kenyér, zsemle az asztalon van, szalámik és sajtok mellett. Viszont magába nem ehetem a szalámit és sajtot, mert az a zsemlére van. Kijelenteni meg nem merem, hogy hasmenésem van a gluténtól, mert lehet el se hiszik, vagy csak egy kifogásként fognák fel, mondván hogy fogyni akarok, és ki akarok iktatni élelmiszereket... Viszont tényleg ez a bajom, 1 hetes pihenőidőt tartottam, gluténmentesen, semmi bajom nem volt, most próbaképp ettem egy fehér kenyeret, rögtön csikar a hasam, puffadok, hasmenésem van és viszketek.
2014. ápr. 24. 18:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyanazt tudom mondani, mint amit az előbb. Ne egyél belőle, és menj el magadat kivizsgáltatni... Nem tudom, mi nem érthető ezen.


Ha orvos kimutatta az érzékenységet, akkor nem mondhatják rá, hogy kifogás. Amúgy meg ha úgy gondolod, hogy kifogásként értékelnék azt, hogy gluténérzékeny vagy, akkor minek is jársz hozzájuk minden héten? Ennyire nem szeretnek téged? Ha igen, akkor meg fogják érteni.

2014. ápr. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igazán jól diagnosztizálsz ! Gratula 1 hetes "diéta " alatt eldöntötted.. mikor egy rendes glutén mentes diéta 6 hónapig tart ez alatt kell rendeződjenek a tünetek és érezd magad jól utána .. és a gluténmentesség egy életre szól

MENJ DOKIHOZ!!!!!!!!

2014. ápr. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. Menj orvoshoz! Ha tényleg gluténérzékeny vagy és nem tartod a diétát, frankón pajzsmirigy beteg, cukorbeteg, rákos lehetsz tőle.

2. Ha a doki kimutatja, hogy ez a gond, akkor lobogtatod a papirod róla mindenkinek és nem eszel gluténost!

2014. ápr. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!