Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy átlagos (se nem deszka,...

Egy átlagos (se nem deszka, se nem húsosabb) nőnek mennyi a normális napi táplálékbevitele?

Figyelt kérdés

170 magas és 57 kg vagyok, nincs lapos deszka hasam, de vékonynak szoktak mondani.


Reggelire 2 nagyobb szelet valamilyen kenyeret meg tudok enni kakaóval. Mióta tornázom 1 nagy szelet kenyér és fél liter kakaót iszok. A torna miatt csak 10 után reggelizem, de ha hamarabb, akkor 10óraira megeszek valami kicsit.

Ebédre sok levest eszek (nem éttermi adagot:) jó tésztásan vagy, ha nem tésztás, egy szelet kenyérrel. Másodikból csak fél adagot, vagy annyit se (kínai éttermi adagra gondolok). Ha van desszert azt is, bár nálunk ritka.

Uzsonnát nagyon ritkán.

Vacsira szintén megeszek egy nagy szelet kenyeret. Csak az a baj, ha 18kor vacsizok és sokáig vagyok fel, 21-22 körül már megint éhes vagyok. Ritkán van itthon joghurt vagy kefír, ezért ilyenkor is kenyeret eszek, valami kisebb szeletet (dumó környékit).


A szüleim szerint nagyon sokat eszek, mert ők is, de öcsém is kevesebbet eszik nálam.


Amikor diétáztam, kevés dolgot ehettem meg és egérnyi adagokat. Állandóan éhes voltam. Akkor sokat fogytam.


Persze mióta visszatértem a rendes étrendemre, azóta visszajött a leadott súly. De tényleg nem éreztem jól magam soha, olyan keveset ettem akkor.


Egy időben gondolom rátett a fogamzásgátló is, folyton ettem (próbáltam kevesebbeket enni, ha már állandóan eszek). Olyan voltam, mint aki terhes. 2-3 hónapja már nem szedem pont a kaja miatt.


Szerintetek tényleg sokat eszek? Nem kellene ennyit?



2013. júl. 20. 11:22
 1/2 anonim válasza:
Ha nem vagy hízós típus,egyél amennyi jólesik,ha pedig elkezdenek feljebb kúszni a kilók,kicsit fogd vissza magad,de addig is a saját tested üzenetére figyelj,ne arra,hogy valaki kevesebbet eszik mint te.Nem vagyunk egyformák.
2013. júl. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 poiu ***** válasza:
Nem vagy túlsúlyos, de szerintem túl sok kenyeret eszel, és ennek lehet még rossz vége. Pl. jobb lenne ebédnél kihagyni a kenyeret és inkább többet enni a főételből. Vacsorára sem jó a szelet kenyér, persze, hogy megéhezel utána. Egyél egy jó rántottát párolt zöldséggel és nem fogsz annyira megéhezni.
2013. júl. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!