Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Arról van szó, hogy egyik...

Arról van szó, hogy egyik pillanatról a másikra feldagadt a felső ajkam jobboldala és nem tudom mitől lehet. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Este 9-fél 10 körül kezdett dagadni és másnap reggelre elég jelentős méretűre dagadt. Nem fogyasztottam semmi szokatlant csak amit minden nap szoktam. (kávé, cigaretta, meg ettem egy retket, szénsavas üdítő, főt kaja-csirke pöri galuskával). Fogalmam nincs mi lehet ez. Nincs csípés, vagy hasonló. Calcimusk(vagy mi) ampulát ittam de nem igazán segített. Ebben szeretnék segítséget kérni.

2014. máj. 3. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Valamilyen vírusos fertőzés, vagy herpesz.

Erre tippelnék.

Nekem amikor a herpesz szokott kijönni, akkor ez az első tünet, hogy húzódik ott a bőr, majd pár óra múlva elkezd felpuffadni az ajkam, utána "szép" nagyra, aztán jönnek a hólyagok.

Ha van otthon herpesz krémed, akkor érdemes elkezdeni használni.

2014. máj. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Herpesz krémem nincs, mivel soha nem volt herpeszem. De nekem nem jelentkeznek hólyagok mint ahogy írtad. Nekem egyszerűn brutál nagy a felső ajkam. (kb. 12 órája)
2014. máj. 3. 10:42
 3/7 A kérdező kommentje:
Na az van, hogy ittam C vitamint (cetebe) meg B vitamin komplexet ez kicsit lentebb húzta de még mindig duzadt. (remélem elmúlik) :D
2014. máj. 3. 12:30
 4/7 anonim ***** válasza:

A hólyagok nem egyből jelentkeznek. Kb. 1-2 napra szokott nálam is megjelenni az első kezdődő duzzanat után.

A C vitamin jó, mert erősíti az immunrendszert és segíti minél előbb legyőzni a szervezetnek a vírust.

Esetleg amit még tudsz csinálni, hogy jegeled.

2014. máj. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Elmúlt a duzzanat, a hólyagokat meg "várom"(remélem nem lesz) Köszönöm a segítséget.
2014. máj. 4. 03:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem így kezdődött a fájdalom csillapító allergiám. Napokig azt hittem, hogy étel allergia, 2-3 napig esténként jártam az ügyeletre injekciózásra miatta, de ott sem tudták megmondani mi lehet a baj. Aztán megtaláltam a közös pontot a napokba, hogy fájdalomcsillapítókat szedtem.

Már másfél hónapja nem szedhetek e semmiféle fájdalomcsillapítót, mert a torkom is dagadhat tőle... még a véreredményem várom...


Szóval gondold át pontosan a napod, mit vettél be, ilyesmi.. :)

2014. máj. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Most hogy mondod, fájt a fejem és bevettem egy Algopirynt.

Utána kezdett dagadni a szám! Még gyanakodtam is rá, de mondom eddig nem volt bajom tőle, de így, hogy mondod.

Nem tudom, meg igyak egyet hogy lássam attól van-e ? :D

2014. máj. 7. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!