Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Falánk, kissé duci lány egyik...

Falánk, kissé duci lány egyik pillanatról a másikra csak csipegetni tud?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, duci, imádom a gyomrom. Bár sok gyümölcsöt, húst, zöldséget eszek, szóval inkább egészséges életmódot folytatok, azért van, hogy ezekből is túlzásba esek. Pár hónapja még napi szinten habzsoltam az előbbiek mellé mindenféle szemét kaját. De történt valami és egyszerűen úgy beszűkült a gyomrom, hogy képtelen vagyok enni. De nem az a kellemes teltségérzet, hanem a fájó, feszítő, mint szülinap, karácsony után egy egész pizza és két liter kóla elpusztítása közben. Megiszom a reggeli kávét, már tele vagyok. Tegnap ettem egy kis marhahúst, mellé egy fél tányér paradicsomot, jégsalátát, járni nem tudtam. Utána három tojásból rántottat és 5 órába tellett, mire elmúlt a teltségérzet. Mi lehet a bajom? Nem fogyózom, 1 hete pl jól bezabaltam, és utána megint jelentkezett ez a szűkület. Elmúlik pár napra, aztán ismét felüti a fejét.
2014. ápr. 24. 12:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem írni, hogy nincs átmenet. Békésen eszek és hirtelen jön a fájdalom, hogy tele vagyok.
2014. ápr. 24. 12:47
 2/11 anonim ***** válasza:

A gyomor alapjáraton kicsi. Mondjuk teniszlabda nagyságú. Ennél kisebbre nem "szűkül", viszont ha eszel, annak megfelelően tágul. Ahogy emésztődik a kaja, megint teniszlabda nagyságúra "szűkül", majd jön a következő étkezés.


Neked semmi nem szűkül össze, valamitől gondolom puffadsz. De a savad is sok lehet, a kávé és a paradicsom tipikusan okozhat ilyet, főleg reggel, éhgyomorra. Ettől pl. fájhat a gyomor.


De nem találgatni kellene, hanem nagyon sürgősen orvoshoz fordulni a tünetekkel, mert ez nem vicc.

2014. ápr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Jól esik amikor eszel? Mert én pl igazi "ragadozó" vagyok, mondjuk igyekszem minél több zöldséget is enni, de az utóbbi egy, másfél hétben rosszul esett a hús, hétvége óta rá se bírok nézni semmi állati dologra, de még édesre sem... (nem zabáltam be húsvétkor, akkor nem is ettem semmit) :/ Ez nálam gyomorbaj lehet, vm vírus, de nem lehet hogy benned is bújkál valami? Vagy neked is kicsit vissza kéne venni a fehérjéből, csak próbaképp. Mondjuk aki a szénhidrátot igyekszik kerülni (mint én is), annak nincs könnyű dolga, főleg ha nem magának főz...
2014. ápr. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Húst, zöldséget és gyümölcsöt eszel, és duci vagy 18 évesen?


Orvos mikor látott, hormonszinteket, teljes vérképet mikor vizsgáltak utoljára? Menj kivizsgálni magad, egyél továbbra is jó kajákat, de néha nézzen rá orvos a vérképedre. Sajnos a 'hús-zöldség-gyümölcszabálás' hiába egészséges, nem garancia a 100% makk egészségre. De te jól csinálod szerintem, tetszett a kérdésed!

2014. ápr. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Lehet pszichés oka is, bár nem említettél semmi konkrétumot.


Mindenesetre nem ártana kivizsgáltatnod magad, mert valóban gyanús ez a hirtelen változás.


Mondanám azt is, hogy közeledik a nyár és ilyenkor szinte mindenkinek apad az étvágya a meleg miatt, de a " Megiszom a reggeli kávét, már tele vagyok. " már túlzás, szóval mindenképp lennie kell valamilyen negatív tényezőnek a dologban.

2014. ápr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Pszichés eredetű is lehet, de akár reflux is.
2014. ápr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Bár sok gyümölcsöt, húst, zöldséget eszek, szóval inkább egészséges életmódot folytatok,"


Így nem lehet reflux.


"Pár hónapja még napi szinten habzsoltam az előbbiek mellé mindenféle szemét kaját. "


Így már lehet.

2014. ápr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én aztán egészségesen étkezem, rendszeresen sportolok, de így is szenvedek a refluxtól. Ezért gondoltam erre, nekem is hasonló tünetekkel kezdődött, mint a kérdezőnek.
2014. ápr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem kötekedés volt.


De mit jelent az 'egészségesen eszem' ?


Sokan mondják a keményítőt is egészségesnek, mégis közismert hogy refluxot okoz.

2014. ápr. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De lehet refluxom van, régóta gyanakszom rá. (Futás közben iszonyú erős mellkasi fájdalom)
2014. ápr. 24. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!