Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Enyhán megduzzadt nyaki...

Enyhán megduzzadt nyaki nyirokcsomó esetén mit lehet tenni azon kívül, h elmegyek orvoshoz?

Figyelt kérdés
Ugyanis nincs kedvem elmenni az orvoshoz.

2014. ápr. 30. 05:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmit. 1-3 hónap és lemegy. Menj el orvoshoz. Tartsd melegen.
2014. ápr. 30. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Én nem vagyok orvos, így csak azt tudom elmondani amit gyermekünknek mondtak amikor megdagadtak a nyirokcsomói a fülei mögött:

A lényeg az, hogy elvileg valamilyen gyulladás okozza a nyirokcsomók megnagyobbodását. Most a lényeg az lenne, hogy nagyon gyorsan nagyra tudnak duzzadni viszont viszonylag hosszú idő amíg azok visszahúzódnak. Ezt tudta a házi orvosunk is, de elküldött speckó orvoshoz MERT ezek a nyirokcsomók viszonylag könnyen el tudnak cisztásodni, amit Ő nem tudott szakszerűen kitapogatni.

De például nekem is megszokott néha dagadni a hónaljnál a nyirokcsomó amikor véletlenül alkoholos izzadásgátlót használok.

Nem tudom Neked mi után lett ilyen... Hogy mióta nagyobb? Növekszik e a mérete?

Olvastam, hogy nincs kedved, de azért ne kockáztass ha van rá mód.

2014. ápr. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mandulád nem fáj, vagy nincs rossz fogad, mert attól is lehet?
2014. ápr. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Otthon semmit. Ahogy már írták okozhatja gyulladás (nyak esetén fog,torok,mandula). Szerencsére az esetek túlnyomó többségében erről van szó,de mivel komolyabb betegség tünete is lehet mégiscsak jó lenne,ha elmennél orvoshoz. Ha gyulladás miatt van,akkor néhány héten belül visszahúzódik.
2014. ápr. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb betegséggyanús dolognál ezt kell tenni. Elmenni az orvoshoz.
2014. ápr. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!